Погода Ужгород, Закарпаття 4 °C
прозахід
новини західної україни
Четвер, 18 жовтня 2018 року
  Останні новини:
   

В Ужгороді відкриється експериментальна виставка словацьких художниць

листопада 28
13:31 2017

Відкриття виставки – 29 листопада 2017 о 18:00 у лекційній залі "Совиного гнізда" (Ужгород, вул. Ракоці, 2).

Нам часто дорікають, що "з вашим сучасним мистецтвом нічого не зрозуміло" і "треба бути ближче до людей". І ось ми вирішили стати ближче. Впритул до жителів Ужгорода, разом із ними і заради них. І провели невеликий освітньо-мистецький експеримент, в якому звичайні перехожі творять сучасне мистецтво разом із митцями.

Результати експерименту – на виставці "Жінки Ужгорода", яку створили молоді, але амбітні художниці Інгрід Кепкова та Вікторія Лендєлова (Словаччина, Кошице). Роботу над нею вони почали ще під час 2-місячної міжнародної мистецької резиденції, яку організовував "Кубло" у лютому-березні цього року.

На виставці: фото-, аудіодокументація та перформенс. "Виставка – це наші інсайти з приводу деяких аспектів життя жінки в Ужгороді, які приходили до нас через процес ознайомлення з "соціальними настроями" на вулицях міста. Нас надихало дослідження, як змінюються та уживаються концепції традиційної краси жінки та сучасної естетики. Наші інтерв'ю складаються з простих питань, а відповіді учасниць виявляють приховані відтінки їхнього життя", – говорять авторки.

Цією виставкою Мистецький центр "Кубло" (ГО "Асоціація сприяння освіті та культурі "ЛІК") завершує освітній проект "Майстерня соціального проектування", який був частиною проекту "Громада, що навчається: трансформація конфліктів в Україні та Молдові через активну громадську участь" (DVV International, ГО "Інтеграція та розвиток", проект виконувався за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини). За 6 місяців ми провели 32 освітні події, спрямовані на підсилення культурного сектору, впровадження інноваційних форм освіти для дорослих та створення культурно-освітнього центру в Ужгороді: заняття з урбаністики "Школа ужгородця", 10-денний воркшоп "Основи фотообробки та відеомонтажу", тренінги для активістів культурного сектору та працівників бібліотек з фінансового та проектного менеджменту, фандрейзингу, маркетингу, літературно-музичний перформенс за участю та за твором Юрія Андруховича "Альберт, або найвища форма страти" тощо.

Виставка працюватиме до неділі, 3 грудня, з 13 до 19 год., однак перформенс буде тільки під час відкриття. Вхід вільний.

Подібні новиниПопулярні новини

Сьогодні у Львові та області лунали сирени

    Сьогодні

Сьогодні, 17 жовтня, з 14:45 до 14:50 у Львові тривало навчальне оповіщення населення міста і області за сигналами цивільного ...