">
Погода Ужгород, Закарпаття 9 °C
прозахід
новини західної україни
Понеділок, 23 жовтня 2017 року
 Останні новини:

Угорщина вимагає від ООН розслідування українського закону про освіту

вересня 23
11:30 2017

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вимагає від ООН провести розслідування закону України про освіту, прийнятого Верховною Радою 5 вересня.

Про це міністр заявив з трибуни Генеральної асамблеї ООН, повідомляє Укрінформ із посиланням на власного кореспондента.

Петер Сійярто заявив, що прийнятий в Україні закон про освіту порушує право на використання мови національними меншинами.

У цьому зв'язку він звернувся до верховного комісара ООН з прав людини провести розслідування.

"На жаль, парламент України 5 вересня прийняв новий закон у сфері освіти. Цей закон набагато більше скорочує права на використання мови (меншин – ред.), забороняє дітям до 10 років отримувати освіту рідною мовою", - заявив угорський міністр.

Він підкреслив, що цей закон "явно порушує конвенцію ООН і міжнародні норми" та здатен створити небезпечний прецедент, якщо ООН зберігатиме мовчання.

"Ми наполегливо закликаємо високого комісара ООН з прав людини розпочати розслідування у зв'язку з прийнятим законом в Україні та використати всі наявні  засоби для припинення порушень прав меншин цим новим законом", - заявив Сійярто.

Він також акцентував, що Угорщина завжди підтримуватиме свої громади за кордоном, де б вони не мешкали у світі.

Подібні новиниПопулярні новини

Голова Рівненської ОДА взяв собі чарівну платну радницю

    Голова

У голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка з'явився новий радник.  Розпорядження про призначення Ірини Михалевич радницею на платній основі ...

завантаження...