Погода Ужгород, Закарпаття 21 °C
прозахід
новини західної україни
Понеділок, 18 червня 2018 року
  Останні новини:
   

Закарпатський муздрамтеатр закриває 71-й театральний сезон оперетою "Шаріка"

липня 12
09:51 2017

У неділю, 16 липня, о 18.00 Закарпатський академічний обласний музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв закриває свій 71 театральний сезон. А було зроблено цьогоріч чимало. Це і проведення першого фестивалю малої сцени "Під цвітом сакури", на який з'їхалися відомі колективи з усієї України, і отримання довгоочікуваного звання "академічний", і успішні прем'єри та гастролі...

У неділю муздрамтеатр закриватиме сезон вже сьомою прем'єрою. Цього разу на глядачів чекає романтична оперета "Шаріка" Ярослава Барнича, доля якого пов'язана із Закарпаттям. Головний театр області і надалі прагне бодай одну виставу ставити на місцевому матеріалі. Минулого сезону це була драма "В Парижі гарне літо...."  про долю знаного художника Адальберта Ерделі.

У неділю покажуть виставу про маловідому сторінку історії Закарпаття, коли в роки Першої світової війни в нашому краї перебували Українські січові стрільці. Це були військові частини, сформовані з українських добровольців, що вирізнялися високим патріотизмом та незламним духом. Січовики з честю показали себе на фронті у боротьбі з російськими загарбниками у Карпатах.  На Закарпатті вони готувалися до боїв та лікувалися.

Автор оперети Ярослав Барнич служив у сотні Клима Гутковського, що кілька місяців перебувала у Хусті. Події з тамтешнього квартирування і лягли в основу оперети.

Закарпатська прем'єра, яку ставить народний артист України, головний режисер Анатолій Філіппов відрізнятиметься від постановок "Шаріки" у Львові, Івано-Франківську та Тернополі. В Ужгороді акцент зроблений передовсім на місцевому матеріалі.

Ужгородська постановка "Шаріки" буде гідним подарунком до відзначення 120-річчя відомого композитора та драматурга Ярослава Барнича, який кілька плідних років свого життя віддав Закарпаттю.

Перед виставою, о 17.00, відбудеться прес-конференція керівництва театру з нагоди завершення театрального сезону та прем'єри української оперети "Шаріка".

Олександр ГАВРОШ, завліт Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв

Подібні новиниПопулярні новини

Офіційна інформація про пожежу на ринку "Білочка" (Фото)

    Офіційна

17 червня о 13:30 до оперативно-рятувальної слкжби надійшло повідомлення про загорання покрівлі двоповерхової будівлі офісного призначення у м. Ужгород на вул. ...