Цьогоріч поліцейські відшукали 33 неповнолітніх втікачів (Фото. Відео)

Опубліковано:

З початку року до закарпатської поліції надійшло 30 заяв про зникнення 33 неповнолітніх, всіх їх вдалося розшукати. Про це розповів начальник сектору управління превентивної діяльностіГУНП у Закарпатській області Василь Мадяр під час зустрічі з журналістами.

Прес-конференція відбулася з нагоди Міжнародного дня безвісти зниклихдітей.

Василь Мадяр звернув увагу представників мас-медіа на те, що попри стереотипи, ніби діти найчастіше втікають з інтернатів та неблагополучних сімей, такі зникнення складають лише незначний відсоток від загальності статистики. Беручи до уваги, що найчастіше йдуть з дому молоді люди у віці 12-17 років, причинами таких їх дій є підліткові проблеми. Навіть заборона відвідувати дискотеки чи відібраний батьками мобільний телефон можуть спровокувати дитину на втечу з дому.

“Часто батьки бояться заявляти про зникнення своїх дітей через можливий розголос та боязнь того, що дитину поставлять на облік в поліції. Проте найперші години після зникнення є найефективнішими для пошуку. Лише цього року чотирьох закарпатських втікачів знаходили в інших областях. У випадках оперативного реагування – неповнолітніх перехоплювали на вокзалі в Мукачеві”, – пояснив Василь Мадяр.

Правоохоронець також наголосив, що на облік ставлять лише тих дітей, які втікали з дому кілька разів.

Щодо причин втечі дітей, то на Закарпатті у всіх тридцяти випадках цього року історії були унікальними. Всіх їх об'єднує те, що до розшуку залучалися всі сили: волонтери, “Магнолія-ТВ”, Служба захисту дітей. Василь Мадярнаголошує: попри те, що в нашому краї викрадень дітей практично не буває,при зникненні завжди є підозра на ст. 115 Кримінального Кодексу, тобто умисне вбивство. Тому розслідування проводиться максимально оперативно та ефективно.

Загалом кількість звернень закарпатців за фактами зникнення дітей щорічно зменшується. Так, у 2012 році було зареєстровано 86 таких повідомлень, у 2013 – 79, а минулого року – лише 59.

“Найбільшою помилкою громадян є те, що часто батьки лякають своїх дітей поліцією. Погрожують у випадку поганої поведінки повідомити правоохоронцям, що формує в уяві дітей хибне уявлення про людей у формі, а потім загублені діти бояться підходити до поліції в пошуках допомоги. Неповнолітні мають знати, що правоохоронець – друг та помічник, а не каральний орган. Ще одною поширеною помилкою є пошук через соцмережі. Такі ресурси мають незначне покриття і ніколи не зрівняються з можливостями поліції, тому при зникненнях потрібно якнайшвидше повідомляти про такий факт за телефоном “102””, – пояснює Василь Мадяр.

Начальник сектору управління превентивної діяльності ГУНП у Закарпатській області розповів, що в Україні в розшуку перебуває 41 неповнолітній, загалом звернень про зникнення надійшло з початку року 1736. У світі ж щохвилини зникають мінімум 2 неповнолітніх, – повідомляє Відділ комунікації ГУНП у Закарпатській області.

Про Захід