Федір Манайло та подружжя Бровді: незвичайне сусідство в обласному художньому музеї (Фото)

Опубліковано:

17 березня в Ужгороді на одній виставковій площі розгорнулись одразу дві експозиції – корифея, народного художника України Федора Манайла та сучасних представників образотворчості Закарпаття – народного художника України Івана Бровді та заслуженого художника України Лариси Бровді.

Обидві виставки – незвичайні. Перша – представляє маловідомі роботи одного з найвідоміших представників закарпатської школи живопису. Добірку сформовано з експонатів Меморіального будинку­музею Федора Манайла та Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая. У більшості творів зображені пам'ятки дерев'яної архітектури краю, що демонструють глибинне розуміння майстром витоків народного мистецтва і залюбленість у його естетику.

Друга ж виставка знайомить із доробком творчого подружжя Бровді. Як зауважив під час відкриття Іван Бровді, вважає дуже почесним сусідство з добіркою Федора Манайла. "Він – наш учитель і товариш. Назавжди запам'ятались його слова: "Треба творити не образчик, а образ". Справді, можна навчити бездоганному технічному виконанню художніх творів, але істинне мистецтво завжди йде від душі, воно наповнюється душею і наповнює душі".

15 вибраних полотен, написаних за останнє п'ятиріччя, Іван та Лариса Бровді не просто представили, але й подарували обласному художньому музею ім.Й.Бокшая – на зустріч його 70­ річчю. Свій учинок пояснили лаконічним: "Спішіть робити добро".

Мистецька спільнота та музейники сповна оцінили щедрий жест. "Досягаючи зрілості, не лише вікової, а й інтелектуальної, митець задумується, яким його бачитимуть через сотню років і потому.

Властиво, хочеться залишити найкращі твори там, де ними зможе насолоджуватись якомога більше поціновувачів. Ми вдячні подружжю Бровді за таку вартісну інвестицію, вона, безумовно, займе гідне місце в художній скарбниці Закарпаття", – каже Франциск Ерфан.

Щодо святкування ювілею обласного художнього музею, за словами директора, заплановано низку цікавих подій. Тим паче, що цьогоріч знакових ювілеїв буде чимало, серед них – і 70­річчя крайового осередку НСХУ, і 125­річчя від дня народження засновників закарпатської художньої школи

Адальберта Ерделі та Йосипа Бокшая, 105­та річниця від дня народження видатного живописця Андрія Коцки й ін.

Нинішні ж виставки триватимуть протягом двох тижнів. Опісля – глядача покличуть полотна заслуженого художника України Владислава Габди.

Управління культури Закарпатської ОДА

Про Захід