«Знайомий просить позичити гроші у борг» – на Тернопільщині «працюють» шахраї

Опубліковано:

Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Позич, будь ласка, гроші» — перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не аферист, який видає себе за вашого товариша.

Від такої шахрайської схеми потерпів 23-річний житель Тернополя. Йому в месенджер надійшло повідомлення начебто від знайомого із проханням позичити гроші у борг. У сповіщенні також був вказаний номер картки. Чоловік поспішив допомогти та перекинув кошти. Проте через деякий час зателефонував знайомому, який просив у борг гроші. З’ясувалося, що його акаунт зламали шахраї і надсилали повідомлення від його імені.

За фактом шахрайства розпочато кримінальне провадження (ст. 190 Кримінального кодексу України). Тривають заходи для розкриття злочину.

Поліцейські радять жителям області бути пильними при отриманні схожих повідомлень та не перераховувати гроші, не перевіривши інформацію. Зв’яжіться з людиною, яка попросила про допомогу, аби з’ясувати, що з нею трапилось. Якщо цього не вдається, напишіть спільним друзям у соцмережах та запитайте, чи не отримували вони схожих повідомлень від людини, яка просить допомоги.

Поліція Тернопільської області

Про Захід