“Земля посміхається квітами”: в Ужгороді представили квіткові натюрморти Аврелії Федор (Фото)

Опубліковано:

«Земля посміхається квітами» – виставку з такою назвою, де представлені понад півтора десятка квіткових натюрмортів закарпатської художниці Аврелії Федор, відкрили у Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді.

Із вітальним словом виступили Генеральний консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї, голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, син художниці Валерій Федор та інші поважні гості.

Аврелія Федор народилася 1915 року у містечку Ластомир (нинішня Словаччина). Навчалася в Ужгородській руській гімназії, де рисунок викладав видатний живописець Йосип Бокшай, потім – у півчо-учительській семінарії, де малюванню навчав засновник закарпатської художньої школи Адальберт Ерделі, який відкрив талановитій учениці світ мистецтва.Довгий час Аврелія працювала у сфері освіти, зокрема на Великоберезнянщині, де подружилася з художниками Андрієм Коцкою та Ернестом Контратовичем.

Очолювала, зокрема, й середню школу №10 з угорською мовою навчання в Ужгороді (нині ЗОШ І-ІІІ ст. №10 ім. Дойко Габора).

Активно захопилася малюванням після виходу на пенсію, її роботи виставлялися на різних виставках не тільки на Закарпатті, а й за кордоном.

Померла художниця у 2000 році. Роботи мисткині, які надав її син Валерій, найближчими тижнями прикрашатимуть фоє консульства. Переважно це квіткові натюрморти, а також кілька пейзажів із Криму.

Ужгородська міська рада

Про Захід