«Зарядити батарейки»: на базі ГО РПЗВ відбулась серія психологічних тренінгів (Відео)

Опубліковано:

«Зарядити батарейки» – під таким умовним гаслом на базі ГО «Рух підтримки закарпатських військових – Ужгород» відбулася серія психологічних тренінгів.

Допомогти собі, навчитись зберігати енергію і визначати кордони своєї безпеки, отримати навики так званого «заземлення», попередити емоційне вигорання та пом’якшити наслідки ПТСР, про все це й можна було дізнатись у перший день тренінга. На нього запросили волонтерів зі стажем і початківців, які долучаються до допомоги тапідтримки поранених бійців, які активно спілкуються  з людьми в торгових центрах та на ярмарках міста. Ці люди віддають чимало власної енергії і не завжди в силах зберегти свою. 

Оксана ШИКУЛА, волонтер ГО «Рух підтримки закарпатських військових-Ужгород»:

Психологічні тренінги вони якось людину підстьобують у цій же волонтерській діяльності і підсилюють своє внутрішнє я. Сама справитись я з цим не могла тому що не маю такої підковки і ось на цей тренінг я пришла з тим, що він мені допоможе вирішити свої проблеми, проблеми які уже досить загострились з плином часу і це призводить до того, що ти не спиш і все тебе дратує і ти сама з цим справитись  не можеш, тому я рахую, що такі тренінги дуже потрібні, потрібні обов’язково для волонтерів, особливо з тими котрі бачать  всі жахи війни на військових які в шпиталях, які десь інде бачать нинішню обстановку і я би порахувала, що потрібно ці тренінги продовжувати і не один раз і щоб це помогло і вони приведуть до того, що ми як волонтери стаємо сильнішими більш підкованими, як то кажуть, і це кінець в кінців поможе нам перемогти.

Працювали волонтери з двома кваліфікованими психологами Тетяною Івановою з Дніпра та Оленою Крутій з Харкова.

Олена КРУТІЙ, психологиня, професор Харківського університету ім. Каразіна:

Ті  дівчата і хлопці з якими ми .. це дуже активна аудиторія, дуже відкрита до інформації, дуже відкрита до того, щоб отримати новий досвід і люди, які готові до змін, тобто вони сприймають і готові це використовувати для того, щоб допомогти собі і допомогти цим військовим і пораненим з якими вони стикаються у своїй волонтерській діяльності.Ігрові форми, невимушеність обстановки, пропрацювання конкретних ситуацій – все це допомогло волонтерам трохи більше зрозуміти себе і свої потреби. А ще дійти думки про створення і роботу на остійній основі клубу психологічної розгрузки і підтримки.  

Захід відбувся в рамках проєкту «Допомагаємо свідомо» за фінансової підтримки Карпатський фонд та Fondation de France у рамках проєкту підтримки надання сталих соціальних послуг для внутрішньо переміщених осіб у Західній Україні.

«Про Захід»

Про Захід