Закарпаття стає енергетично самодостатнім, – Микита

Опубліковано:

Сьогодні можемо чітко констатувати: Закарпаття, обравши курс на створення децентралізованої енергосистеми, стає енергетично самодостатнім.

В умовах війни й чіткого устремління ворога знищити критичну інфраструктуру створення децентралізованої енергосистеми стає питанням нашого виживання та безпеки.

Чітке розуміння прийшло у 2022 році, коли Закарпаття відчуло, що таке бути без електрики, світла й можливості забезпечити стале функціонування громад.

Що таке жити у темряві – відчули кожен та кожна.

У тому ж 2022 році ми невідкладно розпочали роботу зі стимулювання підприємств і домогосподарств до створення автономної системи енергозабезпечення власного функціонування за рахунок сонячної енергії.

Одним з пакетів підтримки стала програма допомоги закарпатцям в умовах енергетичної кризи «Energy help», завдяки якій, зокрема, краяни отримали можливість придбати та встановити альтернативні джерела енергії. Також цей проєкт заохочує населення вкладати кошти у створення автономної системи енергозабезпечення власного функціонування.

Зараз Закарпаття серед лідерів у країні за співвідношенням кількості генерувальних установок з виробництва електричної енергії з сонячного випромінювання у приватних домогосподарствах до кількості побутових споживачів.

Станом на 1 березня 2024 року на території області в приватних домогосподарствах встановлено 4 836 генерувальних установок з виробництва електричної енергії з сонячного випромінювання.

Сумарна потужність генерувальних установок приватних домогосподарств становить 138 мегават.

У пікові години літніх місяців при навантаженні Закарпаття близько 330 мегават потужністю генерації приватних домогосподарств покривається до 31% від навантаження регіону.

Іншими словами, кожне домогосподарство, обладнане автономною системою енергозабезпечення власного функціонування, може забезпечити електрикою декілька сусідніх залежно від потужності.

Водночас на території Закарпатської області функціонують підприємства, на яких експлуатується 65 генерувальних установок з виробництва електричної енергії з сонячного випромінювання сумарною потужністю 244 мегават.

Таким чином, приватні домогосподарства та підприємства краю, які генерують електроенергію від сонця, здатні повністю забезпечити потреби нашої області.

Зараз ворог продовжує атаки на обʼєкти енергетики по всій країні, залишивши без світла прифронтові регіони та пошкодивши інфраструктуру в інших регіонах.

❗️Створивши децентралізовану енергосистему в кожній області, ми зможемо забезпечити енергетичну безпеку всієї країни, не давши ворогу шансів залякати суспільство обмеженням базових потреб існування.

Дякуємо Президенту Володимиру Зеленському за вектор у напрямку розвитку альтернативної енергетики.

Дякую краянам, підприємцям за підтримку, довіру та ініціативу.
🇺🇦 Разом переможемо!
Слава Україні!
Героям слава!

Про Захід