Закарпаття: чеська делегація вивчає гуманітарні потреби України

Опубліковано:

В Ужгороді стартував робочий візит делегації краю Пардубіце Чеської Республіки у складі представників різних політичних сил регіону і на чолі з гетьманом краю Мартіном Нетоліцким.

Друзі Закарпаття традиційно поклали квіти до пам’ятника першому Президенту Чехословаччини Томашу Масарику у однойменному сквері в Ужгороді і розпочали зустріч із керівництвом облради та обласної військової адміністрації.

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко висловив вдячність за допомогу партнерам з Чеської Республіки.

У свою чергу голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита поінформував делегацію про ситуацію на фронті та у звільнених регіонах.

Гетьман краю Пардубіце Мартін Нетоліцкий зізнався, що початок року був для Чехії неочікуваним. Він розповів, що мав розмову з послом ЧР в НАТО щодо допомоги Україні ще до війни. Однак у пересічних чехів був шок після нападу путіна на Україну. Відтак у Чехії піднялася велика хвиля підтримки українському народу.

«Ми збирали допомогу від громадян, але ми окремо вирішили купити і те, що ви не можете дозволити собі купити. Приїхали з колегами різних політичних сил, аби допомогти, чим можемо і вивчити потреби», – зауважив пан Нетоліцкий.

Заступник Віктора Микити Ігор Шинкарюк детальніше поінформував гостей Закарпаття про нагальні потреби у громаді, яку наша область узяла під опіку.

Також сторони обговорили реабілітацію наших військових. У тому числі через лікування у медзакладах Чехії. Крім того, незабаром у обласному госпіталі ветеранів війни облради для зручності пересування буде встановлено ліфт, закуплений за фінансової підтримки чеських партнерів.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід