В роботі екстреної медичної допомоги кожна секунда має вирішальне значення. Іноді трапляються ситуації, коли майже одночасно надходять декілька критичних викликів. Приймати рішення та діяти потрібно миттєво. Головне в таких ситуаціях – чітка взаємодія диспетчерів лінії 103 та медиків «швидкої».
Саме такий випадок трапився вчора ввечері із бригадою 1301. Із з с. Волосянка, що на Великоберезнянщині, надійшов виклик – 68-річний чоловік лежить на підлозі, без свідомості. Коли бригада приїхала за вказаною адресою, то у будинку знайшла чоловіка, який вже кілька днів лежав нерухомо через ймовірний інсульт. Стан хворого був вкрай важкий: критично виснажений, без свідомості. Пацієнта перенесли до медичного авто, підключили інфузійно розчини, стабілізували стан і рушили до медзакладу.
«Транспортуємо пацієнта до Ужгороді і… надходить ще один критичний виклик – с. Ставне у 51-річної жінки анафілактичний шок через укуси ос, – розповідає Павло Дранчак. В таких ситуаціях рахунок йде вже не на хвилини, а на секунди. Наше авто саме під’їжджало до цього села. І вже через 2 хвилини від отримання виклику, ми біля хворої. Стан критичний, жінка задихається, хапає ротом повітря, шкіра вже набула синього кольору. Миттєво ввожу медикаменти, підключаю інфузійно розчини і вже на очах її стан покращується».
Завдяки професійній реакції досвідченого фельдшера диспетчера Михайла Якубця, який оперативно оцінив ситуацію, вдалося врятувати не одне, а два життя! На момент виклику найближчими до місця події була саме бригада №1301, яка згідно маршруту транспортування пацієнта, проїжджала через село Ставне. Він одразу повідомив бригаді, а фельдшер Павло Дранчак взяв на себе відповідальність за обидва випадки і забезпечив максимально можливу медичну допомогу обом пацієнтам, які були ефективно стабілізовані і транспортовані до відповідних медичних закладів (жінка до Великоберезнянської лікарні, а чоловік до Ужгородської ЦМКЛ).
Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги