Закарпатських вчителів навчатимуть використовувати для уроків окуляри доповненої реальності

Опубліковано:

На Закарпатті у рамках проєкту «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії» Закарпатському інституту післядипломної освіти передадуть комплекти окулярів доповненої реальності з програмним забезпеченням для потреб вчителів та учнів. Проєкт виконує Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» спільно з партнерами Сату-Маре (Румунія) в межах Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 через Європейський Інструмент Сусідства за фінансової підтримки ЄС.

Пре це повідомив директор Агентства Володимир Феськов під час відеоконференції закарпатських та румунських партнерів проекту, яка проходила 23 листопада.

Учасники з обох сторін обговорили меморандум про подальшу співпрацю та наступні завдання. Звертаючи до румунських колег, Володимир Феськов подякував за підтримку і готовність продовжувати проєкт у час, який є викликом для України.

«Ми розуміємо, в якому напрямку будемо продовжуємо працювати над розвитком інтерактивних форм освіти на Закарпатті та Сату-Маре. Маємо потенційних партнерів з інших країн ЄС, оскільки питання інтерактивної освіти стало ще більш актуальним для українських дітей, багато з яких перебуває закордоном, – коментує Володимир Феськов, керівник АРР «Закарпаття». – Загалом наш проєкт  мав тривати до осені 2021, але в силу незавершених задач партнерами, ми його продовжили на рік. Сьогодні він близький до завершення. Окремий важливий вклад в його реалізацію зробила Закарпатська обласна рада, яка забезпечила співфінансування та взаємодію з освітніми установами та організаціями. Ми мали кілька завдань: продемонструвати, як можуть працювати нові інтерактивні підходи в  освіті: в умовах відсутності сучасного матеріального забезпечення шкіл, використовуючи аудіовізуальні засоби, компенсовуючи те, чого бракує в реальності та посилюючи ефективність освіти. У рамках проєкту діти шкіл Солотвина та Сату-Маре (Румунія) отримали комплекти з окулярами доповненої реальності, які, наразі, дозволяють їм працювати в аудіовізуальному форматі. Крім того, проект працював з учителями, щоб разом підвищити інтерес дітей до нових інтерактивних засобів освіти».

Також, між школярами проводили змагання із SCRATCH програмування, у результаті яких кожен презентував власний інтерактивний проєкт.  Цієї суботи відбувся фінал, де свої роботи представили фіналісти, 2 учнів з України й ще 2 з Румунії. Подібні заходи підвищують інтерес учнів до програмування та інтерактивних освітніх проектів.

Величезну допомогу, за словами Володимира Феськова, у реалізації змагань надали викладачі УжНУ та ЗІППО. Вони супроводжували на експертному рівні проект, допомагали організаційно його партнерам.

«У майбутньому, завдяки сучасним окулярам доповненої реальності Інститут зможе навчати вчителів інших шкіл Закарпаття, вибудовувати свої інтерактивні віртуальні уроки . А досвід шкіл Солотвина та Сату-Маре, стане частиною цієї важливої освітньої революції. До слова, 21 листопада був проведений обмін досвідом між вчителями Сату-Маре та Солотвина. За підсумком маємо узагальнені підходи вчителів-практиків, з усіма перемогами та складнощами. Все це важливо для подальшого розвитку практики інтерактивних уроків. Адже головний акцент не на окулярах, а на вмінні працювати через них формуючи цікаві та пізнавальні уроки. Окуляри всього лише інструмент», – зазначає Володимир Феськов.

Приємною несподіванкою стала перемога проекту у фіналі щорічного європейського конкурсу «Interreg Project Slam – 2022!», в якому «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії» зайняв перше місце серед інших європейських проектів.

«Вперше за історію конкурсу «Interreg Project Slam – 2022!» українсько-румунський проєкт здобув перемогу. Нам приємно, що його оцінили і аудиторія, і журі, надавши високі бали. Продовживши реалізацію проекту в 2021 році, ми отримали можливість брати участь в цьому конкурсі. І не прогадали. Це результат гарної співпраці команд Румунії та України. Переконаний, що ідеї VirtualLab будуть мати продовження і розвиватимуться далі, у нових міжнародних проєктах», – наголосив Володимир Феськов.

Ужгородський пресклуб

Про Захід