Закарпатський центр громадського здоров’я потребує ламінарну шафу 2 класу біозахисту (Фото)

Опубліковано:

З проханням про допомогу до краян звернувся колектив закладу та його очільниця Вікторія Білак-Лук’янчук, інформує Закарпатський ЦГЗ.

Віднедавна обласний Центр громадського здоров’я почав проводити ПРЛ-тести на коронавірус. Активно провадиться й прийом та лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів та всі необхідні дослідження з супроводу надання АРВ-терапії.

Наразі у відділенні лабораторної діагностики тільки одне робоче місце для виділення РНК збудника SARS-CoV-2, яке обладнане боксом біологічної безпеки 2 (ІІ) класу. А потреба в збільшення кількості досліджень ковід велика. Для цього необхідно облаштувати ще одне робоче місце лаборанта. Ціна питання – майже 130 тисяч гривень. Звичайно, таких коштів у Центрі не має.

Для проведення більшої кількості лабораторних досліджень біологічних зразків пацієнтів з підозрою на COVID-19 (як для виявлення вірусу, так і для підтвердження факту одужання тих, хто вже перехворів), обласний центр громадського здоров’я вкрай гостро потребує придбання Ламінарної шафи 2 класу біозахисту. Наразі у відділенні лабораторної діагностики тільки одне робоче місце для виділення РНК збудника SARS-CoV-2, обладнане боксом біологічної безпеки 2 (ІІ) класу.
Однак, не зважаючи на карантин, наш заклад здійснює прийом та лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів та всі необхідні дослідження з супроводу надання АРВ – терапії, як єдиний з надання спеціалізованої терапії ВІЛ-інфікованим.
В лабораторії працюють досвідчені висококваліфіковані кадри, є можливість збільшення кількості досліджень та облаштування ще одного робочого місця лаборанта.

Для цього необхідно придбати Ламінарну шафу 2 класу біозахисту (Бокс біологічної безпеки). Вартість зазначеного боксу українського виробництва складає 129 972,00 грн. (пропозиція додається).
Відділення лабораторної діагностики закладу щорічно виконує біля 5000 молекулярно-генетичних досліджень методом ПЛР на виявлення збудників ВІЛ-інфекції, гепатитів В, С, Д, Е, збудників уро-генітальних інфекцій та інших захворювань для населення всієї Закарпатської області. Крім того, лабораторія забезпечує безкоштовне обстеження всіх вагітних області, учасників бойових дій та інших декретованих груп населення.
Щиро вдячні за співпрацю та допомогу медичним закладам в цей непростий час.
З повагою та надією,
колектив закладу та
В.о. директора Вікторія Білак-Лук’янчук

Про Захід