Економіка Регіональні Новини

Закарпатський окружний суд захистив інтереси власника при розмитненні автомобіля

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправною та скасував картку відмови в прийнятті митної декларації, визнав протиправним та скасував рішення про коригування митної вартості транспортного засобу від 29 березня 2019 року Київської міської митниці ДФС, яким відповідачем митну вартість автомобіля скориговано до рівня 10477 євро за резервним методом визначення митної вартості із заявлених декларантом 5700 євро.

Суд встановив, що митним органом визначено митну вартість автомобіля марки SKODA в розмірі 10477 євро на підставі митного оформлення подібного автомобіля за митною декларацією від 21 лютого 2019 року.

Суд зазначив, що різниця між вартістю товару, задекларованого особою, та вартістю схожих товарів, що розмитнювались цією особою чи іншими особами у попередніх періодах, не свідчить про наявність порушень з боку декларанта і не є підставою для автоматичного збільшення митної вартості товарів до показників автоматизованої системи аналізу та управління ризиками.

Суд зауважив, що позивач при митному оформленні надав достатньо документів, передбачених Митним кодексом України, для визначення митної вартості за ціною договору. Натомість контролюючий орган не навів переконливих аргументів, що надані декларантом документи в своїй сукупності не підтверджують числові значення складових митної вартості автомобіля чи відомостей щодо ціни товару, та не дають можливість здійснити митне оформлене товару за визначеним декларантом основним методом – за ціною договору, не обґрунтував висновки належними та беззаперечними доказами для виникнення правових підстав по застосуванню резервного методу.

Зважаючи на зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

З текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 260/991/19.

Закарпатський окружний адміністративний суд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

57 − = 52