Закарпатський музей народної архітектури та побуту відвідало понад 100 тисяч осіб

Опубліковано:

Про це сьогодні під час обговорення результатів та плану розвитку установи на поточний рік повідомив директор цього закладу обласної ради Василь Коцан.
Він також повідомив, що у 2022 році проведено понад 500 екскурсій, а також у музеї-селі взяли шлюб 167 пар. Вартість такої послуги — 2500 грн.
Наразі у музеї працює 51 чоловік. Серед них — адмінперсонал, 4 наукові відділи, музейні доглядачі, тощо. До музею відноситься і хата-музей Лемківська садиба у селі Зарічево Ужгородського району.
За словами Василя Коцана, Закарпатський музей народної архітектури та побуту знаний в Україні й за кордоном. Його працівники опублікували у авторитетних виданнях понад 20 наукових публікацій. А також у 2022 році мають 2 власні видання. Одне з них — про Колекцію ікон. Тут проводяться щорічні традиційні виставки «Світ писанки», «Натхненні лялькою», та інші.
З 20 березня до кінця липня заклад працював безкоштовно. Його працівники провели низку благодійних акції.
Бюджет музею у 2022 році становив 8,4 млн. грн, основну частину яких витрачено на оплату праці, компослуги й охорону, на товари і послуги, відрядження, матеріали для реставрацій. Разом з тим, установа заробила 1 млн 270 тис.
Крім того —залучили 1млн 185 тис на фондове обладнання по проєекту у рамках програми HUSKROUA (Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна). Також від фонду Фінансова допомога захисту спадщини у зонах конфліктів музей отримав 430 тис грн. на обладнання для збереження експонатів групи кераміка. Наразі установа працює над новими проєктами з наукової роботи.
У робочій зустрічі взяли голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, його перший заступник Андрій Шекета, керуюча справами облради Мирослава Ливч та керівництво Департаменту культури Закарпатської ОВА.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід