Закарпатський апеляційний суд ухвалив новий вирок чоловіку, який побив поліцейську

Опубліковано:

Закарпатський апеляційний суд переглянув вирок Ужгородського міськрайонного суду щодо ужгородця, який наніс легкі тілесні ушкодження працівниці патрульної поліції під час виконання нею службових обов’язків. Колегія суддів задовольнила апеляційну скаргу прокурора і визнала 34-річного чоловіка винуватим у пред’явленому йому обвинуваченні.   

Обставини справи

Як встановило слідство, 1 жовтня 2017 року о 5 годині ранку до поліції надійшло повідомлення від дружини обвинуваченого, що до її квартири намагається незаконно проникнути чоловік, з котрим вона тимчасово не проживає. На вимогу патрульних, що прибули на виклик, громадянин припинив протиправні дії і почав спускатися разом з ними вниз по сходах. На 7-му поверсі він зупинився і став під стінкою сходової площадки. Під час розмови з поліцейськими чоловік застосував фізичне насильство до сержантки поліції, нанісши їй удар кулаком в область живота. В результаті удару, за висновком експерта, потерпіла  отримала тупу травму живота. Дане тілесне ушкодження кваліфікується як легке тілесне ушкодження, що не спричинило короткочасного розладу здоров’я чи незначної втрати працездатності і не є небезпечним для життя і здоров’я.

Рішення суду першої інстанції

Вироком Ужгородського міськрайонного суду від 16 січня 2019 року чоловіка визнано невинуватим за пред’явленим йому обвинуваченням за ч. 2 ст. 345 КК України та виправдано у зв’язку з недоведеністю в його діянні складу кримінального правопорушення.

Апеляційний вирок

Апеляційний суд, давши оцінку зібраним  у кримінальному провадженні доказам, дійшов висновку, що вони є достовірними та допустимими. Колегія суддів погодилася із доводами апеляційної скарги про те, що обвинувачений діяв із прямим умислом, усвідомлював, що з ним спілкуються працівники поліції, які виконують свої службові обов’язки, і наніс поліцейській удар кулаком в область живота, чим спричинив їй легкі тілесні ушкодження.

Тож суд апеляційної інстанції скасував вирок місцевого суду і ухвалив новий вирок, яким громадянина В. визнано винуватим за ч. 2 ст. 345 КК України та призначено йому покарання у виді обмеження волі на строк 2 роки. На підставі ст.75 і 76 КК особу було звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на один рік.

Довідка. Ч.2 ст. 345 – умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків, карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Пресслужба Закарпатського апеляційного суду

Про Захід