Закарпатські та румунські театрали зійшлися на одній сцені

Опубліковано:

Сьогодні та завтра в Ужгороді – транскордонний міжнародний фестиваль на оновленій Малій сцені драмтеатру. Вистави ставлять Північний театр Сату-Маре та Закарпатський обласний академічний український музично-драматичний театр.

Фестиваль є завершальним етапом проєкту «Розвиток транскордонної культури: відреставровані театри Сату-Маре та Ужгорода».

Проєкт стартував у серпні 2020-го, серед завдань – проведення комплексу інфраструктурних заходів, спрямованих на повне оновлення сцени Північного театру Сату-Маре та Малої сцени Закарпатського облмуздрамеатру, оновлення звукової й освітлювальної сценічної техніки тощо.

Над втіленням проєкту працювали три команди: муніципалітет румунського міста Сату-Маре (головний партнер), а також виконавчий комітет Ужгородської міської ради і Закарпатський облмуздрамтеатр.

На спільній пресконференції напередодні зустрілися представники Ужгорода та Сату-Маре. Йшлося про співпрацю театральних колективів в умовах війни, зміни, які зазнали сцени та колективи обох театрів у ході проєкту, а також про довготривалі перспективи та подальший розвиток транскордонного співробітництва, тощо.

Як розповів керівник Закарпатського облмуздрамтеатру Рудольф Дзуринець, у межах проєкту на Малій сцені встановили нове світлове та звукове обладнання. Крім того, колектив обласного муздрамтеатру вперше за довгий час матиме змогу представити культуру за межами області та України. Сьогодні в Ужгороді – дві вистави театру Сату-Маре, завтра виступатимуть з виставами закарпатські актори. Уже 12 листопада закарпатський колектив поїде на гастролі у Сату-Маре.

Керуючий справами виконкому Ужгородської міськради Василь Пинзеник додав, що Ужгородська міська рада, як партнер проєкту, виділила співфінансування для його реалізації, завдяки чому реконструювали Малу сцену, яка робить ужгородський театр унікальним в усій Україні.

Аделін-Крістіан Гіарфаш, заступник міського голови Сату-Маре, відзначив, що ніхто не міг передбачити кризові ситуації, з якими доведеться зіткнутися: спочатку ковід, потім війна в Україні. Проте проєкт завершується і результати хороші. «Приємно зайти у драмтеатр в Ужгороді – простір, який нас дивує архітектурою та своїми можливостями. Це завдяки і керівництву театру, Закарпатській обласній раді, керівництву міської ради Ужгорода, командам, які були головними у реалізації цього проєкту», – сказав посадовець.

Директор Північного театру Сату-Маре Петер-Габріель Стіер зазначив, що їхнє місто є великим поціновувачем культури театрального життя. Співпраця із закарпатськими митцями збагатить обидва міста і дасть можливість зануритися у театральне життя двох країн.

Мукачівська міська рада

Про Захід