Студенти та викладачі УжНУ розповіли про якісну освіту

Опубліковано:

В УжНУ відбувся вебінар «Академічна доброчесність – запорука якісної освіти», в якому взяли участь понад 60 викладачів, студентів  університету.

Про актуальність теми академічної доброчесності зазначив на початку зустрічі проректор із науково-педагогічної роботи Ігор Король. «Питання, про які йтиметься сьогодні, не так давно ввійшли в лексикон академічної спільноти в Україні. Власне кажучи, це відбулося із початком роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. І тому організація подібних вебінарів є надзвичайно важливою, як для викладачів, так і для студентів».

Начальник відділу моніторингу якості освіти, методичного та інформаційного забезпечення освітнього процесу Мар’яна Сабадош розповіла про базові нормативно-правові принципи, фундаментальні цінності, види порушень   етичних принципів провадження освітньої діяльності. «Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час  навчання, викладання та провадження наукової та творчої діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та наукових досягнень» – зазначила Маряна Сабадош. Порушенням академічної доброчесності вважається академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво та необ’єктивне оцінювання.

Для перевірки на плагіат в УжНУ використовують програми Unicheck та StrikePlagiarism. «Доступ  до цих програм мають всі факультети університету ще з лютого 2019 року. Також доступ мають завідувачі кафедр, декани, гаранти освітніх програм, всі голови спецрад, головні редактори наукових видань, які видаються в нашому університеті. Жодному викладачу чи студенту, який звертався до нас, не було відмовлено в доступі до цих програм» – зазначила Помічник ректора Крістіна Товт.

Варто зазначити, що УжНУ є одним із перших, хто прийняв Положення про академічну доброчесність. Його ухвалили ще  у березні 2017 року, до набрання чинності нового закону «Про освіту», де вперше було прописано поняття академічної доброчесності. Також  в університеті була створена Комісія з питань академічної доброчесності та етики.

УжНУ  долучився до «Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні» (SAIUP)  «Чесність починається з тебе». В цьому проєкті відбувалися зустрічі із студентами, старостами курсів усіх факультетів. Метою було формування групи «агентів впливу», які б знайомили своїх однокурсників із принципами, основами академічної доброчесності, поширювали інформацію про неї на своїх факультетах.

Також Ужгородський національний університет  успішно пройшов відбір до проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти», який упроваджує організація «Американські Ради з міжнародної освіти» за підтримки Посольства США в Україні, Міністерства освіти та науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Наразі було проведено опитування  1629 студентів та 429 викладачів,  за результатами цього анкетування запровадять нові методи та інструменти із забезпечення якості освіти в УжНУ.

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

Про Захід