Закарпатські митці представили виставку, присвячену воді

Опубліковано:

В арт-галереї «Ужгород» стартувала виставка «Жива вода». Члени Закарпатської обласної організації НСХУ об’єдналися задля того, аби не тільки помилуватися живописними пейзажами водойм, а й звернути увагу громадськості на актуальну проблему водних ресурсів Закарпаття.

«Перед великим святом Водохреща ми вирішили глобальніше підійти до теми і показати, наскільки важливою є вода у нашому житті. Це основа всього живого. І це тільки здається, що нам дуже пощастило з нею, бо ми живемо на Закарпатті. Насправді через знищення лісів страждає екологія. Кількість опадів, яка повинна стікати горами протягом 5-ти днів, не затримується, не насичує ґрунт, коріння дерев і листя, а зливається за один день. Це серйозна проблема і про неї потрібно говорити», – пояснив ідею голова крайової Спілки художників Борис Кузьма.

В галереї представлено 44 автори живописного жанру, графіки та скульптури. Художники віртуозно підійшли до розкриття теми. У когось вода асоціюється з морською гладдю, річками і озерами, хтось досліджує структуру рідини, дощ, ранкову росу, сніжинку.

На урочистому відкритті звучала колядка «Нова радість стала», яку підхопив весь зал.

Триватиме виставка до кінця січня.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід