Закарпатські лікарі реплантували розірвану руку чоловіка (Фото 18+)

Опубліковано:

В опікове відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака госпіталізували 52-річного мешканця Ужгорода, який під час роботи отримав травму кисті.

Пацієнт Сергій згадує, як з власної необережності, працюючи з електроінструментом, для заготівлі дров травмував руку.

«Я був в рукавицях, одну з яких під час роботи затягнуло в ланцюг, що обертався. Спочатку «швидка» відвезла мене в інший медзаклад міста, де лікар, побачивши травму, сказав, що це не до них. Так мене направили в Закарпатську обласну лікарню. Вже на другий день після операції, я відчув кожен палець, ніби імпульси прострілювали. Дякую дуже гарно за збережену руку та за прекрасне ставлення всього персоналу», – сказав пан Сергій.

У пацієнта була травматична ампутація. Кисть трималася лише за допомогою сухожилля першого пальця. Були пошкоджені всі анатомічні структури, зап’ястний ряд був повністю розділений та розтрощений, пошкоджені ліктьовий та середній нерв з внутрішніми гематомами, а також ліктьова і променева артерія.

Операцію, яка тривала понад 5 годин, виконали лікарі опікового відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака Андрій Погоріляк, Євген Петрус та лікар-інтерн Денис Фізер. Анестезіологічне забезпечення провели Вікторія Гошівська та Василь Штуллер.

Під час оперативного втручання пацієнту очистили рану від сторонніх тіл, висікли всі нежиттєздатні тканини в межах здорових, відновили нерви, сухожилки, повне кровопостачання, а також виконали металоостеосинтез трьома спицями та закрили дефект шкірою.

Післяопераційний період пройшов без ускладнень, пацієнт готується до виписки, з подальшими рекомендаціями.

Розмовляла Вікторія Андрусяк

Про Захід