Події Регіональні Новини

Закарпатські газівники прокоментували пожежу у Перечині

Причиною інциденту, за попередньою інформацією, стверджують представники АТ “Закарпатгаз”, стало самовільне втручання у внутрішньобудинкові мережі та порушення правил користування газом.

При вибуху у Перечині постраждав 26-річний чоловік. Наразі він перебуває в Закарпатській обласній лікарні імені А.Новака. Його стан — вкрай критичний: глибокі опіки 40% тіла, опіки дихальних шляхів. Лікарі борються за його життя.

«Ця ситуація ще вимагає розстежень. Однак, варто ще раз нагадати закарпатцям базові речі. Ми постійно наголошуємо, що втручатися у роботу газових приладів та внутрішньобудинкових мереж – надзвичайно небезпечно. Через це виникає великий ризик нещасних випадків: чи то вибухи, чи то отруєння чадним газом. Встановлювати чи ремонтувати газові прилади без відповідних дозволів і наражати на безпеку себе та оточуючих – злочин», – пояснив головний інженер АТ «Закарпатгаз» Віктор Водзінський.

До нещасних випадків може призвести ряд порушень. Як-от:

– самовільне встановлення, демонтаж, зміна місця розташування газових приладів;

– відсутність вентиляційного каналу та доступу повітря у приміщення;

– несправність димових та вентиляційних каналів;

– влаштування витяжної вентиляції із штучним спонуканням у приміщенні, де встановлені газові прилади із відведенням продуктів згорання в димохід;

– негерметичність димових каналів;

– несправність автоматики безпеки газових приладів;

– використання газових приладів не за призначенням (обігрів кімнат за допомогою газових плит, пальників та іншого обладнання);

– наявність витоків газу;

– відсутність технічного обслуговування приладів.

У 2019 році в Закарпатті сталося 8 нещасних випадків, в яких постраждало 15 осіб. Один випадок мав летальний наслідок.

Враховуючи вищенаведену інформацію, АТ «Закарпатгаз» звертається до всіх громадян бути свідомими і не порушувати правила встановлення або експлуатації газових приладів та обладнання. Від цього залежить здоров’я і життя найрідніших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 9 =