Закарпатські депутати просять керівництво держави про відкриття додаткових пунктів пропуску з Румунією (Фото)

Опубліковано:

У Закарпатській обласній раді напередодні сесії облради засідали ряд постійних комісій.

Зокрема: з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій (заступник Дуран Іван), з питань екології та використання природних ресурсів (голова Андріїв Андрій) та з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації (заступник Денис Ман).

Депутати, у тому числі і голова ради Володимир Чубірко та керуюча справами облради Мирослава Ливч розглянули близько 20 питань, що пропонуються до включення у порядок денний сесії, з якими членів комісії ознайомив перший заступник голови облради Андрій Шекета. Насамперед — профільні питання. Зокрема: про обласний бюджет на 2023 рік, про Програму соціально-економічного розвитку Закарпатської області на 2023 рік, про перейменування села Лопухів Усть-Чорнянської селищної ради Тячівського району Закарпатської області у село Брустури, про оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, про внесення змін до Програми фінансового забезпечення проєктів міжнародної технічної допомоги Закарпатської області на 2021-2023 роки, про укладення контракту з директором КНП «Закарпатський протипухлинний центр» Закарпатської обласної ради Русином А., про оголошення об’єкта природно-заповідного фонду місцевого значення – щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення «Берег Закарпатського Моря» на площі понад 90 га в межах Державного підприємства «Хустське лісове дослідне господарство» та ряд інших питань.

Окремо серед профільних питань комісії пропонують підтримати звернення обласної ради до вищих органів влади відкриття пунктів пропуску через державний кордон України з Румунією. Ідеться про два міжнародні пункти пропуску для автомобільного та пішохідного сполучення, пасажирських і вантажних перевезень у селі Яблунівка Хустського району та в селі Хижа Берегівського району Закарпатської області.

У ході засідання заступник голови комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації Денис Ман окремо висловився щодо оптимізації закладів позашкільної освіти.

«Варто поставити в пріоритет дітей, а вже тоді – гроші, економіку і все решта. Зараз, коли країна у війні, навчання не завжди стабільно відбувається у школах, позашкілля – це можливість задіяти дітей до освіти.», — зауважив депутат.

Також у ході засідання депутат Іван Галамбіца запропонував звернутися до ПрАТ “Закарпаттяобленерго” щодо розширення вікна подачі електроенергії, що дозволило б хоча б частково відновити виробництво для малого і середнього бізнесу області.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід