Закарпатська облрада звернулася до МОЗ та Національної служби здоров’я України

Опубліковано:

Закарпатська обласна рада повторно звернулася до Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України у зв’язку з тим, що зі створенням нових центрів первинної медико-санітарної допомоги в територіальних громадах шляхом виділу сімейні лікарі зіткнулися з необхідністю заново підписувати декларації з пацієнтами.

Звернення ініціював депутат фракції «Європейська Солідарність» у Закарпатській обласній раді Василь Дем’янчук у зв’язку з численними скаргами сімейних лікарів на ситуацію, яка виникла.

«Попередні декларації підписувалися з лікарем, а не з медичним закладом, – наголошує автор звернення. – В цьому і полягає суть реформи: пацієнт обирає лікаря. МОЗ та НСЗУ з січня 2021 року обіцяють розробити механізм, який дозволить автоматично переносити декларації за лікарем, хоча це питання потрібно було вирішити вже давно. Все це виглядає як бойкот реформи децентралізації».

Тому обласна рада повторно звернулася до відповідних органів з проханням все ж таки розробити механізм, який дозволить перенести декларації. Це б дозволило новоствореним ЦПМСД законтрактувати до кінця жовтня (контрактування завершиться 1 листопада).

Європейська Солідарність Закарпаття

Про Захід