Закарпатська митниця – про тимчасове ввезення повітряних суден

Опубліковано:


Тимчасове ввезення повітряних суден громадянами-нерезидентами на митну територію України дозволяється на строк до одного року.

Такі повітряні судна не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від проведення заходів офіційного контролю, а також від подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо переміщення транспортних засобів особистого користування через митний кордон України.

Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом X Кодексу. Обов’язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.

Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України ПС дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X Кодексу.

Письмове декларування в порядку, встановленому для громадян, здійснюється з використанням митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон громадянами для особистих сімейних та інших потреб, не пов’язаних з провадженням підприємницької діяльності, форма якої затверджена постановою КМУ від 21 травня 2012 року №431. Письмове зобов’язання про зворотнє вивезення ПС надається за формою, наведеною, у додатку до Порядку №671.

Основні вимоги щодо застосування гарантій забезпечення виконання зобов’язань перед митними органами встановлені розділом Х Кодексу.

Відповідно до статті 310 фінансові гарантії можуть надаватись у вигляді документа (викладеного в письмовій або електронній формі зобов’язання гаранта сплатити визначені суми митних платежів на вимогу митного органу) або у вигляді внесення декларантом, уповноваженою ним особою, перевізником або гарантом грошової застави на відповідний рахунок митного органу.

Основні положення щодо надання фінансової гарантії у вигляді грошової застави врегульовано статтею 313 Кодексу. Порядок надання громадянами митному органу фінансової гарантії шляхом унесення грошової застави при тимчасовому ввезенні товарів на митну територію України та транспортних засобів з метою транзиту через територію України та її повернення затверджено наказом Держмитслужби від 18.08.2008 №908.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід