Закарпатська митниця має нового керівника – Олександра Семиргу (Фото)

Опубліковано:

У Закарпатській ОВА відбувся брифінг Першого заступника Голови Держмитслужби Олександра Щуцького, який розповів представникам мас-медіа про першочергові завдання в митній системі у період повного блекауту через знеструмлення енергосистеми України після російських ударів. Користуючись нагодою, посадовець також представив журналістам керівника Закарпатської митниці Олександра Семиргу.

Насамперед Олександр Геннадійович зазначив, що останні російські обстріли спричинили масштабне відключення електрики по всій країні, в тому числі і на митних постах на кордонах. Тому керівництво Держмитслужби оперативно визначило пріоритетні завдання для всіх митниць, зокрема, для уникнення накопичення черг перед КПП, забезпечивши стабільний робочий режим пунктів пропуску.

Представляючи журналістам нового керівника митниці, Олександр Щуцький чітко зауважив:

«Наступний блекаут, який ми не можемо дозволити особливо під час війни, це те, що відбувалося останнім часом на Закарпатській митниці. Ті ганебні випадки, пов’язані із корупційними зловживаннями та контрабандними схемами переміщення товарів, набули далеко не регіонального розголосу та засудження. Тим паче, мова про прикордонну митницю, події з якої негативно сприймаються міжнародною спільнотою, зокрема, суміжними митницями Румунії, Словаччини та Угорщини. Тож, ми ставимо крапку на тих псевдо митниках, які шкодили економічним інтересам держави».


Після представлення в.о. начальника Закарпатської митниці Олександр Семирга коротко розповів про себе, зазначивши, що в митних органах працює більше року, до цього працював у сфері бізнесу. Тому добре обізнаний із проблемами та питаннями, що виникають під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності та проходження митних процедур. Він також окреслив першочергові завдання, які реалізовуватиме в найближчий час.

«Завдання чіткі, прості і зрозумілі всім – виконання головних функцій митниці щодо наповнення бюджету, боротьби з контрабандою. Водночас і забезпечення ключового завдання, яке також стоїть перед митною службою, – це сервісна функція, сприяння бізнесу, максимальна відкритість до людей», – зазначив Олександр Семирга, додавши, що саме це формує обличчя митниці.

Насамкінець Олександр Ігорович розповів журналістам, що через Закарпатську митницю вже ввезено 6,8 тис.шт генераторів зі звільненням від сплати митних платежів на суму майже 50 млн грн. Він підкреслив, що не підлягають письмовому декларуванню генератори, вартість яких не перевищує 500 євро та вага яких до 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі. Водночас наголосив, що обмеження щодо кількості, вартості та ваги генераторів, які ввозяться громадянами без сплати митних платежів, наразі відсутні.

Закарпатська митниця

Про Захід