Події

Закарпатська митниця Держмитслужби: вантажні перевезення здійснюються в звичному режимі

Про це сьогодні під час брифінгу в Закарпатській обласній державній адміністрації повідомив Віктор Іванус – в.о. начальника Закарпатської митниці Держмитслужби. 

За словами керівника митниці з 16 березня з 00 год. 00 хв. до 3 квітня Україна тимчасово заборонила іноземцям та особам без громадянства в’їзд на територію. Винятки є для осіб, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території України; є подружжям або дітьми громадян України; водії та обслуговуючий персонал вантажних транспортних засобів; члени екіпажів; представники офіційних міжнародних місій, диппредставництв, організацій та члени їх сімей.

Варто зазначити, що з 17 березня, з 00 год. 00 хв. до 3 квітня закрито міжнародне регулярне пасажирське сполучення залізничним, авіа та автобусним транспортом.
Крім того, з 00 год. 00 хв. 16 березня призупинено роботу двох пунктів пропуску – «Малі Селменці» та «Ужгород-аеропорт». Крім цього, призупинено пішохідне сполучення на пунктах пропуску: «Малий Березний», «Лужанка», «Косино», «Вилок», «Дзвінкове», «Дяково», «Солотвино».

Водночас, вантажне перевезення здійснюється як вантажним так і залізничним транспортом у звичайному режимі адже всі розуміють, що міжнародні потоки товарів та сировини є важливими як для економіки так і для функціонування соціально-відповідального бізнесу, який справно платить податки та піклується про своїх співробітників. Фахівці митниці просять з розумінням ставитись до того, що логістика на кордоні може бути змінена, адже всі вантажівки проходитимуть санітарну обробку. Крім того, є певні застереження, які стосуються водіїв вантажівок. Зокрема, аби водії, які здійснювали вантажні перевезення у країнах Євросоюзу та в країнах ризику, перебували на карантині на території України протягом двох тижнів. Угорська сторона відмовила кільком водіям у в’їзді на свою територію через таке застереження. 

У відомстві звертають увагу на тому, що наразі прийнято постанову уряду, якою обмежено експорт товарів, які пов’язані з протиепідеміологічними заходами, зокрема, це стосується таких товарів: маски, рукавички, респіратори. Постановою заборонено вивезення цих товарів до 1 червня 2020 року. Інших обмежень щодо здійснення зовнішньоекономічних операцій не має.

Наразі Державна митна служба України підготувала інтерактивну карту, на якій відмічені усі пункти пропуску — закриті і відкриті, згідно з розпорядженням Уряду щодо запобігання занесенню і поширенню коронавірус COVID-19. Карта оновлюється декілька разів на день. Прохання користуватися картою в тому числі і перевізників щоб слідкувати що відбувається на кордоні. 
Карта знаходиться ТУТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

90 − 84 =