Закарпатська Ендоклініка: День медика – свято, яке об‘єднує лікарів

Опубліковано:

День медика — це свято, яке об’єднує всіх медичних працівників: тих, хто на передовій рятують життя й тих, хто в тилу роблять усе можливе, щоби якомога більше життів було врятовано.

COVID-19 приніс дуже багато нових викликів, які вплинули на кожного, а особливо на медичних працівників. Саме медпрацівники через пандемію опинилися під найбільшим навантаженням. Щодня медики наражаються на професійні небезпеки, на ризик хвороб, травмувань і ушкоджень, і навіть смерті в контексті реагування на COVID-19.

До того ж, умови, у яких зараз працюють медпрацівники, можуть призводити до значного стресу, посилювати тривогу, сприяти емоційному вигоранню, погіршувати фізичне та психічне здоров’я.

Пропонуємо кілька рекомендацій від Психічне здоров’я для України, які допоможуть запобігти погіршенню психічного здоров’я:

▪ Дбайте про себе! Турбуйтеся про свої базові потреби та застосовуйте корисні стратегії боротьби зі стресом, відпочивайте та відновлюйте сили під час роботи чи між змінами, споживайте поживну та здорову їжу, займайтеся фізичними вправами.

▪ Уникайте таких негативних стратегій боротьби зі стресом як куріння, вживання алкоголю чи інших психоактивних речовин. У довготривалій перспективі вони можуть погіршити ваше психічне і фізичне благополуччя.

▪ Підтримуйте соціальні контакти з вашими близькими та друзями за допомогою цифрових методів зв’язку.

▪ Звертайтеся та просіть про допомогу, коли вона потрібна! Зверніться по допомогу до ваших колег, керівника чи людей, яким ви довіряєте. Ваші колеги можуть переживати те ж саме, що й ви. У разі необхідності звертайтеся до фахівців у сфері психічного здоров’я чи на «гарячі лінії» допомоги.

▪ Будьте уважними до колег, які виявляють високий рівень страху чи стресу. Пропонуйте свою підтримку.

▪ Використовуйте методи та стратегії, які допомагали в минулому для боротьби зі стресом.

Про Захід