Закарпатка Ірина Галай підкорила вершину К2

Опубліковано:

33-річна мукачівка, депутатка Закарпатської обласної ради Ірина Галай сьогодні, 27 липня, підкорила одну із найбільш небезпечних вершин світу – К2. Закарпатка стала першою українкою, яка здійснила сходження на цю вершину.

Як повідомляє Укрінформ, успішне сходження на К2 Ірина Галай здійснила о 08:42 за місцевим часом. Разом з нею на вершину піднявся Дмитро Семеренко із Дніпра. Альпініст здійснив підкорення К2 без кисневих балонів. Окрім того, крім Ірини та Дмитра, у складі іншої команди успішне підкорення вершини К2 сьогодні здійснили ще двоє українців – Валентин Сипавін та Павло Сидоренко із Харкова.

Через надзвичайну складність сходження К2 також називають Дикої горою, а в світі альпіністів – горою-вбивцею. Рівень смертності при сходженні на К2 становить рекордні 23 відсотки. Тобто, сходження кожного четвертого альпініста на К2 закінчувалося трагедією.

До цього часу К2 змогли підкорити лише троє альпіністів з України – Геннадій Копейка, Владислав Терзиул та Мстислав Горбенко.

Своє сходження Ірина присвятила 30-річчю незалежності України. Галай розвінчала міф, що на К2 можуть піднятися тільки профі, як до цього вважалося в світі альпінізму. Іра стала першою українкою, якій вдалося зійти на К2.

Про Захід