За вимагання хабаря у львівської фірми арештували вже другого службовця

Опубліковано:

Галицький районний суд Львова призначив податківцю Назарові Гроцькому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 90 тис. грн.

Начальника відділу по роботі з податковим боргом Залізничного управління податкової служби  Назара Гроцького підозрюють у вимагання хабаря від львівського підприємства за те, що він не буде передавати до виконавчої служби матеріали про стягнення коштів податкового боргу підприємства, а відтак рахунки фірми не будуть арештовані.

Джерело: ухвала суду, оприлюднена в реєстрі 15 січня.

Гроцький вимагав у компанії ТОВ «Науково-виробничий центр «Інженерна екологія» 50 тис. грн хабаря за відтермінування арешту рахунків та майна компанії.

Раніше головне управління податкової служби звернулось з позовом до Львівського окружного адміністративного суду, оскільки компанія заборгувала виплати з податку на додану вартість на 450 тис. грн.

У грудні 2020 року Назар Гроцький зв’язався з заступником директора «Інженерної екології», з яким був знайомий, і повідомив, що відтермінує арешт, якщо той буде платити йому 15 тис. грн кожного кварталу. Проте згодом  він змінив свої вимоги і заявив, що розрахунок виплат треба вести від суми боргу, відтак, хабар становитиме 50 тис. грн, серед яких 30 тис. грн до кінця 2020 року, а решту — у січні 2021 року.

Під час останнього «траншу» у 20 тис. грн Назара Гроцього і затримали. Йому інкримінують ч. 3 ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди). У випадку, якщо його визнають винним, йому загрожує арешт від 5 до 10 років, а також заборона обіймати певні посади на три роки та конфіскацією майна.

Також 15 січня суддя задовольнив клопотання слідчого та прокурора про арешт частки однієї із квартир, які належать Гроцькому.

Чи не найцікавіше у цій історії є те, що підприємство «Інженерна екологія» стало причиною арешту вже другого службовця з початку року. Як раніше повідомляли «Наші гроші. Львів», лише 4 січня правоохоронці затримали заступника басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну Романа Новачка за вимагання 20 тис. грн «відкату» у фірми після її перемоги на тендері. А вже 5 січня відбулось затримання податківця.

Про підозрюваного

Згідно з декларацією про доходи Назара Гроцького, у 2019 році йому нарахували майже 200 тис. грн зарплати. Ще близько 180 тис. грн отримала його дружина, Вероніка Гроцька, яка також працює у податковій службі, а також 15 тис. грн у вигляді соціальної допомоги для багатодітної сім’ї.  Службовий співволодіє двома квартирами у Львові на правах сумісної власності та не має іншого майна рухомого чи нерухомого майна. Мешкає родина у чужому будинку площею 103 кв. м.

“Наші гроші. Львів”

Про Захід