За розмитнення авто іноземної реєстрації на Закарпатті сплачено понад 130 мільйонів гривень

Опубліковано:

Протягом січня-лютого 2020 року Закарпатською митницею Держмитслужби оформлено 2047 транспортних засобів, це принесло до бюджету 130 млн 680 тис. грн.

Нагадуємо, що для митного оформлення авто разом з митною декларацією на транспортний засіб, що декларується в режим імпорту, подаються такі основні документи:
– що підтверджують право власності на транспортний засіб або користування ним (у тому числі з правом розпорядження);
– реєстраційних (технічних) документів на транспортний засіб (якщо він перебував на обліку в реєстраційному органі іноземної держави чи України) з відмітками про зняття транспортного засобу з обліку, якщо такі документи видаються реєстраційним органом;
– що підтверджують право на надання пільг в оподаткуванні (у разі митного оформлення транспортного засобу із наданням пільг в оподаткуванні);
– паспортні документи та інші документи, визначені законодавством України та міжнародними договорами України, що дають право на перетин державного кордону, та/або паспорта громадянина (посвідчення особи з відміткою про місце проживання);
– посвідки чи іншого документа про постійне (тимчасове) проживання в Україні або за кордоном тощо.

У випадках необхідності вирішення питань щодо визначення року виготовлення ТЗ, класифікації ТЗ згідно з УКТЗЕД , митної вартості або порушення справи про порушення митних правил посадова особа митного органу може вимагати такі документи: – митні документи країни придбання ТЗ; – сервісну книжку; – експертний висновок; – фотографії; – технічну документацію. Варто зазначити, що на сайті Державної митної служби функціонує розділ «Особистий кабінет», через який можливо самостійно задекларувати ввезений автомобіль.

Через вказаний сайт громадяни України можуть подати попередню або основну електронну декларацію, а потім відслідковувати її статус.Також для громадян доступна функція розрахунку митних платежів, що підлягають сплаті під час ввезення транспортного засобу для випуску у вільний обіг на митній території України за наступним посиланням.

Крім того, громадян України, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити під письмове зобов’язання про зворотнє вивезення, за умови письмового декларування, один легковий транспортний засіб особистого користування та причіп до нього (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Для зручності таких громадян, форму зобов’язання можливо заповнити самостійно ще до моменту перетину кордону. Форму зобов’язання можна завантажити за посиланням.

Про умови тимчасового ввезення (транзиту) транспортних засобів особистого користування можна ознайомитись за посиланням.

Закарпатська митниця Держмитслужби

Про Захід