З початку року на Рівненщині засуджують понад 130 осіб за злочини, пов’язані з війною

Опубліковано:

Завдання прокурорів в умовах повномасштабного вторгнення –притягнути до відповідальності кожного злочинця, котрий будь-яким чином незаконно використав цей складний для країни час і порушив її закони, які насамперед пов’язані із захистом та безпекою України.    

Так, лише з початку цього року за процесуального керівництва органів прокуратури Рівненщини зареєстровано більше тисячікримінальних проваджень цієї категорії. Післяпроведення необхідних слідчих дій, експертиз, оглядів та допитів потерпілих – майже 800 таких проваджень направлені за підслідністю до органів досудового розслідування інших областей.

За цей час завершено досудове розслідування та до судів Рівненщини скеровано 131обвинувальний акт для розгляду по суті. Серед них 28 – за фактами державної зради, 6 – щодо  колабораційної діяльності і 56 – стосовно ухилення від мобілізації. Крім того, до суду скеровано 15 обвинувальних актів, у яких громадянам України інкримінують незаконнепереправлення ухилянтів через державний кордон, серед них – 4 організовані злочинні групи. У межах цих проваджень правоохоронці задокументувати 157 епізодів такої протиправної діяльності. 

Також, за публічного обвинувачення прокурорів Рівненщини, судді засудили 136 осіб за злочини, пов’язані з війною. Серед них – 56 російських депутатів, яким інкримінували посягання на територіальну цілісність України, 13 державних зрадників, 8 колаборантів та 32 ухилянти.

Україна платить дуже високу ціну за своє майбутнє і мирне небо для наших дітей, а тому кожен з нас має прикласти максимум зусиль, аби ті, хто працює всупереч інтересам України та українців, були таки притягнуті до відповідальності. 

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури

Про Захід