Здоров'я Регіональні Новини

З якого віку і як саме слід контролювати вагу дитини?

Харчування сучасних дітей далеке від ідеалу. Якщо раціон малюка мама контролює максимально, то вплинути на те, що споживає підліток – складніше, адже в доступі є величезна кількість шкідливих продуктів. Якщо дитина схильна до надмірної ваги, слід якомога раніше виявити її причину (спадкова схильність, робота ендокринної системи, хронічні патології, тощо) і ретельно слідкувати за харчуванням.

Однак, у підлітків коливання ваги можуть відбуватися без видимих на перший погляд причин. Часто це відбувається через гормональні зміни, неякісне харчування та відсутність фізичної активності. Різкий набір ваги небезпечний розвитком багатьох хронічних захворювань у майбутньому – діабету, гіпертонії, серцево-судинних хвороб.
Небезпечний для підлітка як надмір, так і брак ваги: у клінічній практиці є поняття розладів харчової поведінки – анорексії та булімії. Це синдроми, при яких спожитих калорій недостатньо для підтримки нормальної ваги й росту організму, при цьому присутній страх погладшати й нав’язлива необхідність схуднути, які не проходять.
При надлишковій вазі у дітей слід притримуватися дієти, направленої на зниження кількості жирів та цукру. В добовому раціоні обов’язково мають бути нежирне м’ясо, риба, кисломолочний сир, яйця. Суттєво обмежити, а краще – виключити зовсім необхідно вуглеводно-жирні продукти: цукор, газовану воду, фаст-фуд в усіх варіаціях, здобну випічку. Скоротити також слід кількість каш, макаронів, хліба, ковбас, сосисок. Молоко та кисломолочні продукти вибирайте з низьким вмістом жиру (0-1,5%).

На рівні з харчуванням слід відрегулювати щоденну фізичну активність дитини. Не можна обмежувати бажання рухатися у маленьких дітей, а старших – зацікавити в спорті. Фізичне навантаження має бути щоденним та регулярним. До певного віку варто обмежувати перебування дитини перед телевізором та комп’ютером.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам!
Наш вебсайт 🌐 ►https://astra-dia.ua/
За додатковою інформацією звертайтесь по📞:
0312 64 46 75;
067 312 66 69;
050 338 17 48

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

36 + = 46