З Днем захисника України! Як відзначали цю дату протягом віків

Опубліковано:

Сьогодні, 14 жовтня, українці відзначають декілька надзвичайно важливих дат.

День захисника України – відносно молоде свято, започатковане 2014 року на тлі загальної декомунізації й розв’язаною Росією війни на Донбасі. В цей день ми вшановуємо героїзм захисників незалежності та територіальної цілісності нашої держави, військові традиції та звитяги українців.

Для православних 14 жовтня – це свято Покрова Пресвятої Богородиці. Воно, як вважається, з’явилося понад тисячу років тому – в 910 році в Константинополі і пов’язане з явищем Богородиці, яка допомогла вірянам, укривши їх своїм омофором – вбранням для богослужіння. Саме слово “покров” означає “покривало”.

До Святої Богородиці моляться в особливо важких ситуаціях та просять захистити, огорнути своїм Покровом від усіх бід та негараздів. У часи воєн – від ворогів та загибелі.

14 жовтня – це День українського козацтва. Запорізькі козаки вважали Богородицю своєю заступницею, тому завжди шанували її та молилися перед її іконою. Вони настільки вірили у її силу та відзначали цей день, що в народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

До державних свят ця дата увійшла відповідно до Указу президента України від 7 серпня 1999 року.

Також у цей день було створено Українську повстанську армію (14 жовтня 1942 рік). Своїм головним завданням УПА декларувала підготовку потужного повстання, яке має розпочатися в сприятливий для того часу момент, коли СРСР і Німеччина виснажать один одного в кровопролитній війні, а потім створення самостійної єдиної української держави, яка мала включати в себе всі етнічні українські землі. Крім українців, яких була переважна більшість, в складі УПА воювали євреї, росіяни та бійці інших національностей.

Про Захід