З 1 квітня в Україні всі рецептурні ліки відпускатимуть в аптеках і за е-рецептом

Опубліковано:

Про особливості впровадження чергових нововведень у сфері охорони здоров’я сьогодні розповіли на брифінгу в Закарпатській ОВА.

«Зміни стосуються тільки рецептурної групи препаратів, використання яких регулює і контролює лікар. Однак майже 3 000 найменувань лікарських засобів залишаться у вільному доступі», – повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров’я ОВА Ольга Чемет.

За її словами, електронний рецепт на препарати виписують за міжнародною непатентованою назвою. Отримати його можна в сімейного лікаря чи у вузькопрофільного спеціаліста.

Начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Закарпатській області Петро Яцук розповів, що під час воєнного стану діють як електронний, так і паперовий рецепти. Останній виписують тоді коли, коли нема можливості оформити е-рецепт, є проблеми з електроенергією чи звʼязком. Строк дії електронного рецепта – 30 днів, для наркотичних та психотропних препаратів – 10.

Аптеки не можуть відпускати рецептурні препарати без рецептів. Проте в регіонах, у котрих тривають активні бойові дії або які тимчасово перебувають під окупацією, такі обмеження не діють.

«Наші лікарі працюють з електронними рецептами ще з 2019 року, відколи започатковано програму “Доступні ліки”. Медики й пацієнти добре знайомі з електронною системою, особливо це зручно для людей з хронічними хворобами, яким можна виписувати ліки на 3 місяці», – зауважила директорка Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак.

Також на брифінгу наголосили, що пільговим категоріям громадян будуть і надалі виписувати паперові рецепти, оскільки їх відшкодування здійснюють органи місцевого самоврядування.

Впровадження електронних рецептів на всі рецептурні ліки дозволить запобігти безконтрольному вживанню медичних препаратів та самолікуванню, яке може призвести до негативних наслідків.

Про Захід