Словацькі благодійники допоможуть поліпшити житлові умови дітям-сиротам та переселенцям на Закарпатті (Фото)

Опубліковано:

Заступник голови Закарпатської облради Василь Дем’янчук та керуюча справами облради Мирослава Ливч провели зустріч із радником прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань транскордонного співробітництва Едуардом Бурашем.

На зустрічі обговорили питання щодо надання благодійної допомоги урядом Словацької Республіки у рамках грантових проєктів із проведення будівельних робіт та закупівлі необхідного обладнання в окремих закладах облради. Меценати обради три соціальні об’єкти, у яких заплановано створити належні умови для проживання дітей та ВПО. Кошти (близько 500 тисяч євро) надаються Міністерством закордонних справ Словаччини у співпраці із Словацьким Агентством міжнародної співпраці.

Відтак, у КНП «Обласний будинок дитини» Закарпатської облради, що у м. Свалява, уже проводяться роботи з ремонту електромережі та встановлення кондиціонерів.

У КУ «Виноградівський дитячий будинок-інтернат» Закарпатської облради заплановано провести капітальний ремонт приміщень лазні, пральні/сушки білизни та закупити необхідні обладнання: пральні машини, центрифуги для віджиму білизни та ін. Крім того, для забезпечення безперебійного опалювального процесу дитбудинку альтернативними джералами опалення будуть придбані два твердопаливні котли потужністю 160 кВт кожний.

Інший об’єкт – модульні будиночки при церковній громаді для внутрішньо переселених осіб у смт Середнє, які зводяться за сприяння благодійного фонду «Карітас Чеської Республіки». Словацькі благодійники долучилися до облаштування житлових приміщень, зокрема, відремонтувати на цій території стаціонарну будівлю та закупити побутове обладнання, меблі для модульних будиночків. Роботи заплановано завершити до кінця поточного року.

У ході діалогу зазначалося, що із початку повномасштабного вторгнення уряд Словаччини надавав допомогу цим дитячим закладам у вигляді продуктів харчування, одягу, товарів особистої гігієни тощо.Участь у зустрічі також узяли Віктор Мацола, директор департманту соціального захисту населення ОДА та директор Виноградівського дитячого будинку-інтернату Юрій Чулей.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід