Випускники проєкту «Норвегія-Україна» отримали грошові винагороди за найкращі бізнес-ідеї

Опубліковано:

Фінансові премії в розмірі сумарно 35 000 грн. отримали переможці конкурсу бізнес-ідей курсів соціальної адаптації та професійної перепідготовки ветеранів, військових запасу та членів їх родин проєкту «Норвегія – Україна». Найкращих визначила  Закарпатська Туристична Організація, а нагороди вручив керівник проєкту, професор УжНУ Федір Шандор.

Загалом через проєкт соціальної адаптації і реабілітації пройшли уже 240 закарпатців, більшість з яких впроваджують отримані знання в практику.

«Дуже класна інформація, потужна, у нас кожен день виникає мільйон ідей, головне ці  навчитись перетворювати в проекти, а проекти реалізовувати», – автор проєкту “Вирощування екологічно чистої ягоди жимолості” Томаш Лелекач.

Сьогодні усі ці дорослі люди – випускники. Для них завершилась одна дорога і відкрились десятки інших. 

У мене проект був соціальний, допомагати другим людям соціальним групам, я дуже вдячна, я його  писала за 3 дні до закінчення проекту, ночами не спала, я дуже вражена, дякуючи вам усім і вам Федір Федорович дуже вдячна, ну з нового року будемо починати працювати, Федор Федорович дав старт», – авторка проєкту “Нове життя – старим речам” Віра Лопатчак.

Старт для розвороту свого життя з військового в цивільне цього року отримали 40 закарпатців. Усі вони вчились в Ужгородському національному університеті на курсахсоціальної адаптації та професійної перепідготовки ветеранів.

«Корисним було живе спілкування, корисним була увага з боку керівників проекту, корисним було спілкування з кожним викладачем, який в тій чи іншій мірі давав нового нам і кожен із нас також давав взаємну користь, тому що ми бачили, що не самі ми такі ініціативні, а є набагато більше ініціативні за нас і кожен узяв собі теж, що йому було потрібно», – автор проєкту “Крамниця “Крафтовий кошик” Костянтин Воєдило.

Осінній 8-й випуск унікальний – стверджують керівники проєкту на Закарпатті. Це перша спроба інтеграції в державну систему фінансування. Досі усе оплачувалось за рахунок норвезької сторони. 

«Ми випускаємо сьогодні дві групи, одна група за рахунок проєкту «Норвегія-Україна» це 27 військових, ветеранів та членів їх родин, а друга група це 13 учасників,  які оплачував соцзахист обласної державної адміністрації, це теж ветерани та члени їх родин.  Навчались обидві групи з вересня по грудень, 3 місяць і як зазвичай 500 академічних годин», – керівник ГО «Наше рідне Закарпаття» Ольга Костянець.

А навесні буде оголошений новий набір курсантів. Для них програма ще розробляється.

Про Захід