Закарпатські новини Події

Викрили посадовців Мукачівського прикордонного загону на сприянні контрабанді сигарет до ЄС

Служба безпеки України викрила упродовж доби дві схеми контрабанди підакцизних тютюнових виробів до Європи. Вони діяли за сприяння посадовців Мукачівського прикордонного загону.

Так, за даними досудового слідства, дільничний інспектор відділу прикордонної служби «Тячів», за різні суми хабарів, «допомагав» місцевим контрабандистам у безперешкодному переміщенні цигарок до ЄС. За винагороду він заздалегідь повідомляв їм про «безпечний» час та ділянки кордону для нелегального транзиту тютюнових виробів. Оперативники спецслужби зокрема задокументували, що військовий за 900 доларів США пообіцяв «не помітити» контрабанду 30 ящиків тютюнової продукції.

Аналогічну контрабандну схему прикривав старший зміни прикордонних нарядів відділу прикордонної служби «Дякове». За його «розцінками» вартість нелегального переправлення 20 ящиків тютюнових виробів становила 800 американських доларів.

Обох зловмисників правоохоронці затримали відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час зустрічей із «клієнтами».

Їхні дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Наразі тривають слідчі дії. Встановлюється можлива причетність інших посадових осіб, у тому числі й керівництва прикордонного загону, до функціонування контрабандних схем.

Заходи із викриття проводилися співробітниками Головного Управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБ України спільно з УСБУ в Закарпатській області, слідчими Територіального управління ДБР, розташованого у Львові, співробітниками внутрішньої безпеки Держприкордонслужби під процесуальним керівництвом військової прокуратури Ужгородського гарнізону.

Управління Служби безпеки України в Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 5 = 1