Вибагливість дітей у їжі: поради для батьків

Опубліковано:

Вибагливість у виборі їжі частіше є нормальним явищем у дітей перших років життя. Ось декілька порад батькам дітей занадто прискіпливих у харчуванні від Медичного центру “Закарпатська Ендоклініка”.

Діти двох-трьох річного віку починають розвивати уподобання у виборі їжі. Трапляються випадки, коли тижнями діти можуть споживати один-два продукті і нічого крім них або ж сьогодні дитина може із задоволенням їсти певний продукт, а завтра відмовлятись від нього.

Їжа без тиску. 
Якщо Ваша маленька дитина відмовляється від споживання їжі у певний час – не примушуйте її їсти. Для малюка буде добре навчитись дослухатись до власного тіла, використовуючи голод в якості контролера.

Різноманіття їжі. 
Пропонуйте дитині різноманітні здорові харчові продукти, особливо овочі, фрукти та цільні злаки. . Додайте приправи та спеції до простих страв, щоб зробити їх смачнішими Допоможіть малюку у відкритті нових смаків та текстури страв.

Харчуйтеся всією сім’єю за одним столом. 
Намагайтесь споживати їжу разом із іншими членами родини якомога частіше. Уникайте відволікання на телевізор, мобільні телефони та інші медіа під час їжі. Пропонуйте одну страву всім за сімейним столом та не готуйте окрему їду дітям.

Уникайте пропозицій улюбленої їжі в якості заохочення при вживанні іншої. Така «нагорода» може поглибити розрив між улюбленими та іншими стравами.

Зробіть процес цікавим. 
Малюки особливо добре сприймають їжу, яка виглядає привабливо та весело, тому намагайтесь готувати страви у вигляді різнокольорових, знайомих дитині образів.

Залучайте дітей до планування меню. 
Використовуйте цікавість Ваших дітей з метою їх участі у виборі здорових продуктів під час відвідування супермаркетів ,продуктових магазинів.

Якщо у Вас є занепокоєння з приводу харчування дитини, її зростання та набору ваги, то слід звернутись за консультацією до лікаря. За більш детальною інформацією звертайтеся в Закарпатська Ендоклініка, що розташована за адресою: м.Ужгород, вул. Л.Толстого 27А .

Про Захід