Валерій Пацкан про проєкт держбюджету-2020: Існують додаткові резерви доходів – понад 20 мільярдів гривень

Опубліковано:

Рахункова палата виявила додаткові резерви доходів, не враховані у проєкті державного бюджету на 2020 рік, загалом на 20,8 млрд грн. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи у Верховній Раді Висновки за результатами експертизи проєкту Закону “Про Державний бюджет України на 2020 рік”.

“Щодо дохідної частини бюджету. За нашою оцінкою, є можливість збільшити доходи у проєкті держбюджету на 20,8 млрд грн, а саме рентної плати за користування надрами − на 15,2 млрд грн і податку на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів − на 5,6 млрд грн”, − зазначив Валерій Пацкан.

Він додав, що про наявні додаткові резерви доходів свідчать і аудити Рахункової палати.

“Цього року ми провели аудит щодо надходжень єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України. Рахункова плата пропонує скористатися досвідом країн Європи і запровадити справляння єдиного збору з легкових автомобілів з іноземною реєстрацією. За нашою оцінкою, це дасть можливість додатково залучити до держбюджету 2,4 млрд грн на рік”, − підкреслив Голова Рахункової палати.

Крім того, відзначив Валерій Пацкан, аудит ефективності використання коштів спеціального фонду Державного бюджету України Державною службою України з безпеки на транспорті показав можливість збільшення доходів бюджету за рахунок посилення заходів габаритно-вагового контролю, зокрема сплати штрафів за порушення у цій сфері.

Коментуючи ситуацію з видатками, Голова Рахункової палати наголосив на якості їх планування.

“Наявні ресурси ще й необхідно ефективно використовувати. А щорічне зростання рішень Кабміну про перерозподіл бюджетних призначень свідчить про недоліки планування видатків. Якщо у 2017 році їх було 77, то у 2018 − вже 99! Про цю проблему Рахункова палата зазначала неодноразово. За нашою оцінкою, в проєкті держбюджету-2020 є можливості для оптимізації як кількості бюджетних програм, так і обсягів видатків”, – зазначив Валерій Пацкан.

Про Захід