Через дію карантину обмежені всі громадські перевезення в області. Відповідно виникло питання щодо довезення громадян, які забезпечують обслуговування в лікарнях, лабораторіях та інших закладах, в роботі яких наразі є пряма необхідність.
Едуард Маляр – директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства Закарпатської ОДА сьогодні на брифінгу роз’яснив, як буде організовуватися довезення людей, які продовжують працювати в таких закладах. Так, законодавством не заборонено перевезення за регулярними спеціальними маршрутами.
«Замовник, а це будь-який комунальний заклад, підписує договір з перевізником для забезпечення перевезення його працівників на місце роботи. Визначається конкретний час, в першу половину дня, зранку, і вечором, по закінченню робочого дня.
Сьогодні буде видане відповідне доручення і роз’яснення в.о голови Закарпатської ОДА, а також доведено до відома районних адміністрацій, для того, аби вони взяли на особистий контроль та забезпечили укладання таких договорів спільно з перевізниками. Відповідні наради вже відбулися з органами місцевого самоврядування на території області. Було прийнято низку рішень, де комунальні заклади, які підписують договори з перевізниками, повинні виконувати санітарно-гігієнічні норми, і забезпечити неперервний цикл працівників, які у цей час виконують надважливі функції.
Що стосується оплати таких перевезень, то вона здійснюватиметься згідно договірних відносин. Але, наголошуємо, що регулярні спеціальні перевезення – це не один лише договір. Має бути чітко визначений розклад руху, а також схема проїзду такого маршруту. Така схема, відповідно до законодавства, погоджується Національною поліцією за територією обслуговування», – наголосив чиновник.
Як сьогодні повідомила Єлизавета Біров – директорка департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА, наразі в області є 2049, які потребують довозу по області.
«Про Захід»