В УжНУ відкриють виставку, присвячену українським медикам

Опубліковано:

У четвер,  23 грудня, о 10.00 в ректораті УжНУ (пл.Народна, 3) відбудеться урочисте відкриття виставки “Українські медики: ті, хто завжди поруч” участю ректора професора Володимира Смоланки.

Виставка проходить у рамках Міжнародного року медико-санітарних та соціальних працівників 2021, проголошеного ВООЗ на знак вдячності медичним працівникам за їх непохитну відданість у боротьбі з COVID-19 та іншими захворюваннями. Вона покликана підкреслити важливість універсального охоплення послугами охорони здоров’я та відзначити зусилля медичних працівників в Україні.

Серія із 12 постерів, на яких зображені світлини та історії українських медичних працівників, у рамках всеукраїнської виставки «Українські медики: ті, хто завжди поруч», представлена у будівлях Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України у Києві; в університетах та бібліотеках у Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові та Ужгороді, а також на онлайн-платформах Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, й інших українських дипломатичних установ.

День універсального охоплення послугами охорони здоров’я, який відзначається у всьому світі 12 грудня, надає можливість нагадати про важливість забезпечення доступу до основних послуг з охорони здоров’я для всіх і всюди без створення фінансових труднощів. Дотримуючись принципу «нікого не залишити осторонь», закріпленого ООН у Порядку денному у сфері сталого розвитку до 2030 року, медичні працівники працюють щодня, щоб кожен міг отримати своєчасні та якісні послуги з охорони здоров’я, а також доступ до інформації та ефективних лікарських засобів. Кожен голос, який звучить у цій виставці, закликає бути уважними до потреб пацієнтів і підтримувати їх, забезпечуючи доступну та якісну медичну допомогу.

Виставка організована Бюро ВООЗ в Україні за фінансової підтримки ВООЗ та Європейського Союзу (ЄС) в рамках ініціативи ВООЗ та ЄС щодо розвитку системи охорони здоров’я в Україні; Великого Герцогства Люксембург та Європейського Союзу в рамках Партнерства ЄС-Люксембург-ВООЗ задля універсального охоплення послугами охорони здоров’я, а також Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Для довідки:

Універсальне охоплення послугами охорони здоров’я – концепція, яка передбачає отримання всіма особами та спільнотами у всьому світі доступу до послуг з охорони здоров’я, не відчуваючи фінансових труднощів. Досягнення універсального охоплення послугами охорони здоров’я є одним із завдань, яке держави-члени ООН поставили під час ухвалення у 2015 році Цілей сталого розвитку та Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року.

Про Захід