В Ужгородському замку вирішили зробити доступною для відвідувачів північну частину фортеці (Фото)

Опубліковано:

“Ми вирішили показати всім поціновувачам історії Ужгородського замку надзвичайно маловідому частину території фортеці (з північної сторони). Над одним із колишніх входів до замку (на даний момент – замурований) є історичне датування, яке Ви можете розгледіти на фото”, – розповіли в Ужгородському замку.

Датування над колишніми входом відповідає першому рокові спільного подружнього життя сімейної пари, що в той час володіли Ужгородським замком. Ними були Граф Дьєрдь Другет (1633? – 1661) та Графиня Марія Естергазі (1638 – 1684), родом із Галанти, теперішня Словаччина. Вони одружилися в 1652 році, а вона – Esterházy Mária, була унікальною в історії королівства тим, що після смерті її чоловіка, з 1662 по 1679 рік графиня, як вдова графа Дьєрдя Другета, генерал-губернатора Верхньої Угорщини, та опікунка його неповнолітніх синів, була жінкою-губернатором графства Унг, здійснюючи повноваження спадкового управителя. Тобто впродовж цілих 17 років вона володіла та керувала Ужгородським замком (та деякий час, навіть “Чинадіївським” замком “Сент-Міклош”).

Дата над входом, очевидно, співпадає із періодом будівництва (реконструкції) зовнішніх мурів фортеці, що ініціювала родина Другетів задля кращої обороноздатності замку.

До речі, можна можете розгледіти і отвори для ланцюгів, що очевидно, підіймали зовнішні двері догори, для додаткового захисту входу від атак.

Ужгородський краєзнавчий музей має дуже амбітні плани на майбутнє – зробити доступною для відвідувачів цю північну частину Ужгородського замку, щоб збагатити їх досвід та враження від перебування в стінах цієї древньої фортеці. Сюди ж входить і п’ятий “килевидний” бастіон Ужгородського замку, що Ви його можете деколи розгледіти із вікон фортеці.

Ужгородський замок

Про Захід