В Ужгородському музичному коледжі стартував Тиждень без теоретичного навчання

Опубліковано:

22 березня в Ужгородському фаховому музичному коледжі ім. Д.Є. Задора розпочався Тиждень без теоретичного навчання. На відділі «Хорове диригування» він стартував показом музичної стрічки «Невідомий Бортнянський», створеної за підтримки УКФ у 2021 році до відзначення 270-річчя композитора.
Студенти спеціалізації «Хорове диригування», переглядаючи фільм, мали змогу почути невідому музичну спадщину українського класика – 5 хорових концертів, записаних камерним хором «Воскресіння» (м.Івано-Франківськ), художній керівник та диригент Володимир Рудницький. Записи відбулись в храмах п’яти міст України – Одеси, Івано – Франківська, Львова, Києва та Чернігова.

Музикознавиця Ольга Шумиліна натрапила у бібліотеці Вернадського на збірку нотних рукописів, серед яких концерти Бортнянського. Тож, студенти мали змогу почути розповідь пані Ольги про цю знахідку, а також цікавинки від музикознавиці Любові Кияновської з життя та творчого шляху композитора.
Дмитро Бортнянський був першим музикантом-українцем, який отримав вищу освіту за кордоном; першим композитором, чиї твори стали виходити друком. Він був і залишається одним з найяскравіших представників європейської світської і духовної музики, його музична спадщина ніколи не втрачала характерні національні риси. Для хоровиків Дмитро Бортнянський – це знакова постать, твори якого постійно виконуються на концертних майданчиках та вивчаються в класах диригування.

Підготувала викладачка Петішко- Ковальова В.П.

Про Захід