В Ужгородському храмі можна побачити освячену копію Туринської Плащаниці

Опубліковано:

7 квітня під час відкриття реконструйованого храму Православної церкви України преподобного Амфілохія Почаївського відбулося винесення для вшанування сертифікованої копії Туринської Плащаниці, освяченої біля оригіналу.

Це сертифікована точна копія, підтверджена Папським інститутом і привезена з Італії

«Вперше в історії України Туринська Плащаниця безпрецедентно точної якості потрапила до України. Вперше в історії визнана папським хранителем Плащаниці. Саме полотно копії унікальне, оскільки 60 років одна компанія з Бергамо працювала над тим, щоб знайти і селекціонувати зерна того льону, який використовувався у виготовленні Плащаниці.

Після того, як у 2020 році зібрали врожай, максимально дотримали технологію ткацтва, виготовлення волокна і тканини. Кожен етап робить копію надзвичайно цінною», – розповів ієрей Андрій Сусол.

Під час літургії почесну варту біля копії Туринської Плащаниці несли військові Закарпатського ОТЦК та СП. Як сказав Єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, Плащаниця буде в храмі до Великодньої суботи. А після Великодня ця копія поїде на фронт до 128-й бригади. У подальшому її виставлятимуть раз на рік.

По закінченню літургії Єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій за дорученням митрополита Київського і всієї України Епіфанія передав начальнику Закарпатського ОТЦК та СП Андрію Савчуку медаль «Хрест Свободи», якою нагороджують за жертовне служіння задля збереження Божого Духу, свободи та незалежності.

Служба зв’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП

Про Захід