В ужгородській лікарні врятували чоловіка, який отримав поранення серця внаслідок падіння на ніж

Опубліковано:

До хірургічного відділення Ужгородської міської лікарні каретою швидкої медичної допомоги був доставлений пацієнт з проникаючим ножовим пораненням грудної клітки у проекції серця з явищами пневмотораксу. Поранення отримав внаслідок падіння на ніж.

При ревізії рани ознак активної кровотечі не виявлено. Проведено рентгенологічне обстеження органів грудної клітки. Виявлено лівобічний пневмогемоторакс.

Встановлено лікувально-діагностичний дренаж за Бюлау. Виділено незначна (до50мл) кількість геморагічних виділенью

При проведенні ЕхоКС у момент поступлення ознак наявності рідини у перикарді не виявлено.Хворий госпіталізований під динамічне спостереження.

Контрольна ЕхоКС проводилася погодинно. На 4-й годині виявлено ультразвукові ознаки наявності рідини у перикарді.

Операційною бригадою на чолі з торакальним хірургом Романом Мацейком та нашим завідуючим, Сергієм Прокопенком, проведена лівобічна торакотомія. Інтраопераційно виявлено гемоперикард (кров у перикарді), пошкодження міокарда лівого шлуночка глибиною 0,7см, що не проникало у порожнину шлуночка .

Хворому проведено ушивання міокарда, додаткове дренування плевральної порожнини. Післяопераційний період протікав без ускладнень. На наступний день хворому було проведено обстеження з контролем функції серця. Проведено контроль рентгенограми органів грудної клітки. Забрано дренажі.

У задовільному стані виписується для подальшого амбулаторного лікування та реабілітації.

Хірургічне відділення «Ужгородська Міська Багатопрофільна Клінічна Лікарня»

Про Захід