В Ужгороді відбувся сьомий випуск проєкту Україна-Норвегія, проєкту соціальної адаптації та професійної підготовки ветеранів, військовослужбовців та членів їх родин. Курсанти цьогоріч курс мали змогу вивчати інформаційні технології.
30-тьох випускників привітав заступник голови обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Пацкан.

Також курсантів особисто привітав й аташе Норвегії в Україні з питань оборони, підполковник Бойє Гардер Ліллеруд.


Довідка:
Основу проєкту складає професійна перепідготовка цільової групи на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проєкту у правовій та соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві. Виконавцями основної частини проєкту є навчальні заклади України і норвезький університет NORD, які організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проєкту за обраними спеціальностями в обсязі 500 академічних годин.
В результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримують три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка (від навчального закладу України), спільний сертифікат університету NORD та українського навчального закладу, спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.
У ході професійної перепідготовки учасники проєкту отримують допомогу у правовій адаптації, психологічній реабілітації, працевлаштуванні та організації власного бізнесу. Це завдання вирішують громадські організації, фонди, державні установи, місцева адміністрація та підприємства малого бізнесу та координується Міжнародним фондом соціальної адаптації.
Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії за участю українських партнерів проєкту. Обсяг додаткових послуг учасникам проєкту, що надаються українськими партнерами, становить не менше 20% від загального обсягу фінансування з норвезького боку. Основним критерієм якості проєкту є покращення умов життя його учасників. Оцінка результатів проєкту здійснюється після закінчення курсової перепідготовки, через три місяці і через рік.
В Україні проєкт реалізуються за допомогою Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації». На Закарпатті його підтримує ГО “Наше рідне Закарпаття”.