В Ужгороді відкрили книжково-документальну виставку “Золото і ружі травневої арки Дмитра Креміня” (Фото)

Опубліковано:

Закарпаття активно відзначає 70-річчя видатного уродженця краю Дмитра Кременя.

У “Народному літературному музеї Закарпаття” відкрито книжково-документальну виставку “Золото і ружі травневої арки Дмитра Креміня”.

На ній представлені книги з автографами поета, п’ять випусків книг із серії “Між Карпатами і Татрами” в яких вміщені переклади творів Дмитра Креміня словацькою мовою і його ж переклади творів словацьких поетів українською.Тут же і різноманітні енциклопедичні видання, що вийшли на Закарпатті, в яких подано інформаційний матеріал про ювіляра, окремі видання, в яких статті Закарпатських літературознавців про творчість ювіляра.

Після презентації виставки відбулася якція – “Світла пам’ять і добре слово про Дмитра Креміня”.

Багато цікавого, доброзичливого, щиросердечного почули присутні від Уповноваженого з захисту державної мови Тараса Креміня; директора департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА, заслуженого артиста України Євгена Тищука; прозаїка і науковця Петра Ходанича; поетеси, кандидата педагогічних наук Лідії Повх; відомих фольклористів, літературознавців Івана Сенька та Івана Хланти; кандидата філологічних наук, письменниці Тетяни Ліхтей; кандидата філологічних наук, Олександри Ігнатович; письменниці, педагогині Олени Пекар; поета Володимира Товтина та інших.

Прикрасою відкриття виставки стала декламація віршів Дмитра Кременя студентами Академії культури і мистецтв (педагог сцен. мови Оксана Шип).

Автор та модератор виставки завідувач “Народного літературного музею Закарпаття”, заслужений працівник культури України Василь Густі.

Департамент культури Закарпатської ОДА

Про Захід