В Ужгороді відбулася гра-моделювання «Волонтери, бізнес, влада, медіа. Шукаємо формулу ефективної співпраці»

Опубліковано:

В Ужгороді відбулася гра-моделювання «Волонтери, бізнес, влада, медіа. Захід відбувся Закарпатській Обласній Універсальній Науковій Бібліотеці ім.Ф.Потушняка 20 червня.

У залі зібралися майже три десятка громадських активістів, учасників волонтерських рухів, освітян, підприємців, студентів, пенсіонерів, медійників, активних містян. Чимало із присутніх вперше змогли спробувати себе в подібному новаторському форматі заходу.

Проводила гру-моделювання координаторка ВІ «Активна Громада Закарпаття» Аня Мелеганич.

Основними цілями заходу були створення сценаріїв гри, які заохочують всіх учасників до ефективної співпраці та взаємодії з іншими членами громад; виокремлення проблем Ужгорода та пошук їхнього вирішення учасниками заходу в групах, а також створення умов, які б дали нагоду кожному присутньому змінити звичну для себе суспільну роль та подивитися на проблеми з іншого ракурсу. ☝🏻 Окрім того, покращити навички міжособістісного спілкування й взаємодії, знизити рівень стресу та тривоги в громаді, знайти спільні інтереси та покращити горизонтальну взаємодію, інтеграції громади.

У дружній та неформальній атмосфері, яка сприяла побудові конструктивного діалогу навіть опонентам із різними думками і поглядами, учасники заходу для початку познайомилися і виокремили нагальні та вельми болісні для жителів громади Ужгорода питання. Стосувалися вони швидкого та непропорційного розростання та хаотичної забудови міста; проблемної інфраструктури та неінклюзивності; знищення пам’яток архітектурної спадщини; поганих доріг та порушення правил ПДР усіма учасниками руху; стану громадського транспорту, забруднення повітря, річки, довкілля, не сортування сміття, засилля алергологічних рослин та інші екологічні питання; питання довіри до влади, низька свідомість та неактивність населення, непоінформованість та недокомунікування тощо.

Як зазначила учасниця соціодрами, голова Молодіжної ради Ужгорода Олена Біланіна, такі заходи сприяють ширшому поглядові на міські проблеми. «Я дуже радію, що Активна громада є одним із наших багаторічних незмінних партнерів. Тож, завдяки участі у сьогоднішній ініціативі я вкотре побачила, на скільки ще більше можна покращити взаємодію в діалогах. Адже кожен і кожна з нас працює не тільки для себе, для користі у своїй справі, але так чи інакше і для результату тих ініціатив та змін, які відбуваються в Ужгороді. І спільно ми можемо багато що зробити, потрібно тільки бути небайдужими», — підкреслила Олена.

А сестри Даніела та Евніка Гнаткович зізналися, що це був не тільки веселий досвід, але й вони чимало чого зрозуміли для себе. «Перш за все запам’яталися дуже хороші та відкриті люди, — починає розповідь Даніела. — Дуже добре була спланована та структурована сама гра-соціодрама. Також тут порушені актуальні проблеми сьогодення та ті виклики, які дала нам повномасштабна війна». А Евніка доповнює: «Я дуже дякую за цю зустріч, адже це було вельми пізнавально. Багато чого я візьму далі в житті для себе. Також, оскільки ми самі родом із Полянської громади, а студентками приїхали до обласного центру Закарпаття, було цікаво під іншим кутом поглянути на проблеми Ужгорода».

Наталія Драбов, учасниця ГО «Волелюбні» зазначила, що на цьому заході емоції тільки позитивні, бо тут зібралися люди, котрим справді небайдуже: «І я одна з них, тут і люди, котрі не просто висловлюють свою думку, але готові щось робити, якось діяти. Знаєте, часто нас накриває хвилею от цієї такої як зневіри, але знаючи, що поруч є стільки небайдужих, знову з’являється надія. І за це я дуже вдячна, за цей захід, організаторам. Насправді тут прозвучала низка таких цікавих ідей, і це моделювання з елементами соціодрами насправді дуже пізнавальним виявилося. Адже на кожну проблему можна знайти кілька не просто рішень, а і кілька десятків рішень. Головне: намагатися щось насправді зробити, щоб не просто на словах воно залишилося, а втілювалося б в певні дії, в певні кроки. І, попри все, важливо не опускати рук, бо ж навколо чимало однодумців, ініціативних людей. Я думаю, що з цього малесенького зернятка може почати рости рослинка. А, може, потім якийсь кущ, а там, диви, й дерево велике виросте. Веду до того, що навіть із найменшої ідеї може викристалізуватися щось корисне».

Насправді, саме під час активного «мозкового штурму», залученості до можливих сценаріїв розв’язання проблем максимального представництва багатьох сторін громади може з’явитися не просто шлях до покращення, але й чимало маленьких кроків, котрі в цьому допоможуть.

Примітка: захід проводився в рамках підтримки волонтерських ініціатив Всеукраїнською ініціативою «Активна Громада» від Інституту «Республіка» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу необов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Про Захід