В Ужгороді стартувала виставка закарпатського художника Ловранта Бокотея

Опубліковано:

Сьогодні у холі Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород стартував вернісаж особливих робіт художника та різьбяра по дереву Бокотей Ловранта. Майстер поєднує різноманітні художні стилі: кубізм, сюрреалізм та імпресіонізм, що надає його творам унікального характеру та естетичного виразу. Коротко про цілий світ – лейтмотив творчості митця. Мистецтвознавці характеризують його творчість як музику, яку почув майстер у гомоні лісів, у розмовах дітей, у падінні крапель дощу, у крихкості туману та глибині неба.

Мистецька подія зібрала шанувальників мистецтва художника, рідних, друзів, представників обласної та міської влади. Перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета висловив майстру вдячність за вагомий внесок у розвиток культури краю, вміння майстерно відтворювати у своїх роботах індивідуальну мову, власний неповторний мистецький світ. Та принагідно подякував керівництву Генконсульства за підтримку художників краю та організацію мистецьких заходів, які вкрай потрібні у сьогоденні.

Глядачі мали можливість побачити 3 скульптури та 12 полотен майстра, назвичайно цікавих, які у певній мірі переносять від реальності в просторі та часі, спонукають глибше розуміти та сприймати мистецтво.

Довідково: Ловрант Бокотей народився 1943 року в Іршавському районі. Закінчив Чинадіївську середню школу, а потім вступив до Львівського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва. Після служби в армії закінчив навчання, згодом працював декоратором у Мукачівському театрі та в Криму. Його роботи можна знайти в різних приватних колекціях і музеях світу.

Про Захід