Відео Соціум

В Ужгороді протестували студенти-медики (Відео)

Ужгородські студенти долучилися до Всеукраїнської акції STOP IFOM. Третьокурсники спеціальності «Медицина» зібралися під стінами медичного факультету УжНУ для протесту проти нововведеного обов’язкового іспиту IFOM.

Тест містить 160 питань для перевірки знань із предметів, які студенти вивчили за перші 3 роки. «Ужнівці» кажуть: тест не відповідає програмі і містить питання на рівень вище від того, який встигли отримати в університеті.

Іванна

студентка 3 курсу медичного факультету УжНУ

Ці тести американського зразка. Більшість ґрунтуються на «Клініці», а «Клініку» ми починаємо вивчати лише після 3 курсу.

Серед студентів та викладачів є побоювання щодо складання іспиту. Через це у різних куточках України вони зібралися на подібну акцію. Основною вимогою є скасування формату порогу «склав-не склав», адже у разі провалу третьокурсників відраховують із навчального закладу. Аби бути почутими, студенти навіть звернулися до Міністерства охорони здоров’я та Президента України.

Максим

студент 3 курсу медичного факультету УжНУ

Від імені студентів 3 курсу медичного факультету УжНУ я хочу звернутися до Міністерства охорони здоров’я, до Центру тестування при МОЗ України та до Президента України Зеленського Володимира Олександровича. Ми хочемо звернути вашу увагу на введення 28 березня 2019 року Єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобування ступеня вищої освіти магістр.

За словами студентів, для 4 курсу проводили подібний тест у вигляді звичайного моніторингу. Та результати були невтішними: менше третини студентів вдалося скласти іспит. Скаржаться і на недоступність інформації – наукова література укладена лише англійською мовою.

Анна

студентка 3 курсу медичного факультету УжНУ

Ми не проти IFOM, ми не проти цього іспиту. Але ми хочемо, щоб нам дали базу, за якою вчитися, щоб нам дали матеріал, щоб нас цим усім забезпечили. Тоді ми зможемо написати цей тест і ми нічим не гірші, ніж американці, звідки нам привозять цей тест, ніж закордонні студенти, але наразі ми не маємо ні бази, нічого. Ми реально не готові скласти цей іспит. А він вирішує нашу долю.

Водночас, зі студентами-медиками в УжНУ провів зустріч ректор вишу Володимир Смоланка. Коментар цитує офіційний сайт університету:

«У студентів є цілий ряд зауважень, сумнівів щодо цього екзамену. Побоювання полягало в тому, що деякі питання, які входять в цей іспит, не були передбачені навчальними програмами в українських вишах. Нещодавно я мав зустріч із заступником міністра охорони здоров’я з приводу цього іспиту, для того щоб з «перших вуст» почути позицію міністерства. Відтак, цьогоріч при складанні буде поставлено  оптимальний поріг, для того щоб студенти, які здали КРОК, здали успішно  й IFOM».

Минулоріч УжНУ отримав лист від МОЗ, за яким університет має право коригувати свої  навчальні плани. За оновленими програмами, які приведені у відповідність до стандартів університетів Вишеградської четвірки, студенти-медики навчатимуться вже з 1 вересня цього року.

Більше у відео УжІнформ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

32 − 25 =